Beretini osvojio pehar nakon skoro dvije godine: Hurkaču Eštoril, Šeltonu američko finale Hjustona

0

Mateo Beretini je prekinuo post i posle skoro dvije godine osvojio je ATP titulu.

Italijan je u finalu turnira iz serije 250 u Marakešu u finalu bio bolji od Roberta Karbaljesa Baene sa 7:5, 6:2 za sat i 47 minuta igre.

Dvadesetsemogodišnji Beretini je u Maroko došao do osmog trofeja u karijeri, a prethodno je slavio na Kvinsu u junu 2022. kada je u odlučujućem duelu dobio Filipa Krajinovića sa 7:5, 6:4.

Italijan je proteklih mjeseci imao mnogo problema sa povredama.

Beretini se iz Marakeša seli na masters u Monte Karlu, a na startu će se sastati sa Miomirom Kecmanovićem.

Hubert Hurkač je u finalu turnira u Eštorilu savladao Pedra Martineza iz Španije sa 6:4, 6:4. Poljak je opravdao ulogu favorita i bez većih poteškoća je osvojio osmi pehar u karijeri.

Deseti teniser svijeta je dobio osam od deset finalnih mečeva, a na titulu je čekao od oktobra prošle godine kada je u finalu mastersa u Šangaju pobijedio Andreja Rubljova.

U američkom finalu u Hjustonu prvi nosilac Ben Šelton je savladao Frensisa Tijafoa sa 7:5, 4:6, 6:3 za dva sata i 17 minuta igre.

Dvadesetjednogodišnjem teniseru to je prva titula na Turu na šljaci, ukupno druga u karijeri, a od ponedjeljka će biti 14. teniser svijeta, što mu je najbolji plasman u karijeri.