Treći uzastopni poraz Denvera: Sabonis ponovo zasijenio Jokića

0

Košarkaši Sakramenta savladali su kao gosti Denver rezultatom 102:98 i nanijeli aktuelnom šampionu treći vezani poraz, a drugi u samo pet dana.

Prethodno, Kingsi su deklasirali Nagetse u Kaliforniji (135:106), a između njihova dva meča ekipa Majka Melouna poražena je i od Milvoki Baksa.

Denver je ovim neuspjehom izjednačio najduži niz poraza koji su već imali tokom sezone.

Kingsi su takođe nanijeli tek peti poraz Nagetsima u Koloradu, ali Denver i dalje ostaje ekipa sa najboljim učinkom na svom terenu (21-5).

Do trijumfa, goste je vodio fenomenalni Dieron Foks sa 30 poena od kojih je 15 postigao u poslednjoj dionici. Foks je sam kreirao seriju 8:0 na dva minuta prije kraja kojom su gosti od poena zaostatka došli na“ plus sedam“.

Foks je veče ranije, u porazu od Sansa, postigao 40 poena.

Domantas Sabonis je i ovog puta „flertovao“ sa tripl-dabl ostvarenjem, na kraju ga nije upisao, ali je 37. put zaredom imao dabl-dabl – 20p, 13sk i 7as.

Litvanac je u prethodnoj pobjedi nad Denverom zabilježio tripl-dabl – i ponovo je svojim učinkom zasijenio Nikolu Jokića u direktnom duelu.

Srpski centar se nije proslavio protekle noći.

Meč je završio sa 15 poena, 5 skokova i 8 asistencija, promašio je svih šest šuteva za tri poena, a iz igre je imao učinak 6/17.

Najefikasniji kod Denvera bio je Eron Gordon sa 25 poena, dok je Majkl Porter Džunior doprineo sa 19.

Inače, Kingsi su uspjeli da nadoknade deficit od 16 poena koji je bio na snazi u drugom poluvremenu čime njihov trijumf dodatno dobija na značaju.

„Znamo da je naša sudbina i dalje u našim rukama, ali na kraju dana moramo se mi potruditi da je ugrabimo. A kada imate manje od 30 utakmica do kraja, stvari počinju da budu neizvjesne i svaki meč je jako bitan za nas“, rekao je nakon meča trener Kingsa Majk Braun, aludirajući na šanse ekipe za doigravanje.

Sakramento je trenutno osmi na tabeli zapadne konferencije sa učinkom 31-23.

Denver je sada pokvario svoj položaj, četvrti je sa bilansom 36-19.