Rasulo: Nejpir „nestao“ pred meč, Tobi izviždan, Real lako kroz Arenu

0

Startna petorka Jago Dos Santos, Branko Lazić, Džoel Bolomboj, Luka Mitrović i strelac osam poena u seriji od 14:6 na startu utakmice, Adam Hanga, učinila je da bar šest minuta pobjeda nad Realom djeluje realno večeras u Beogradu.

Već sredinom treće četvrtine svima u „Areni“ bilo je jasno koliko su to bila nerealna očekivanja.

Košarkaši Crvene zvezde postigli su 20 poena u prvoj, pa 25 u naredne dvije četvrtine protiv prvaka Evrope na otvaranju „duplog kola“ Evrolige u večeri koje će ostati upamćeno, ako ni po čemu drugom, po bučnoj i neupitnoj podršci navijača – onih najvjernijih, riješenih da i na Svetog Nikolu bodre crveno-bijele uživo s tribina.

Svjesni razlike u kvalitetu dva tima, zvezdaši su aplauzima ispratili u svlačionicu ekipu posle desetog poraza u 15 odigranih kola Evrolige: Crvena zvezda – Real Madrid 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11)!.

Utakmica je počela prvim pojavljivanjem Fakunda Kampaca pred navijačima Crvene zvezde, ali i misterioznog „nestanka“ Šabaza Nejpira sa parketa u toku zagrijevanja za utakmicu koja je, vjerovatno, trebalo da bude njegova poslednja u crveno-bijeloj opremi.

Računajući od pomenutih osam razlike na ulasku u 6. minut prve četvrtine, rezultat je do poluvremena iznosio 20:39, a do kraja treće četvrtine 31:55. Treba istaći da je Miloš Teodosić u međuvremenu postigao 12 od 14 poena ekipe u drugoj četvrtini, u kojoj su navijači „častili“ Majka Tobija zvižducima, a Marija Hezonju uvredama.

To je evidentno motivisalo hrvatskog šutera, koji se napogađao šuteva u drugom poluvremenu, u kojem je slomljen otpor crveno-bijelih na terenu, ali ne i volja za navijanjem crveno-bijelih na tribinama.

Crvenu zvezdu za 48 sati očekuje „gostovanje“ Makabiju u „Pioniru“. Daleko od toga da je izraelski tim lagan protivnik, ali pobjeda neće djelovati ovako nerealo kao večeras.

Unikaha i Fenerbahče za sada su jedini timovi koji su porazili ekipu trenera Ćusa Matea ove sezone, po jednom u prvenstvu i Evroligi.

Crvena zvezda – Real Madrid 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11)

Crvena zvezda: Mitrović 14 (4/10 iz igre), 4 sk, Teodosić 14 (5/9 iz igre), 2 sk, 5 as, Hanga 10 (4/12 iz igre), 3 sk, 4 as, Lazić 5, Nedović 4 (1/7 iz igre), Bolomboj 2, 10 sk…

Real Madrid: Hezonja 17 (7/12 iz igre), 10 sk, Poarije 14 (6/7 iz igre), Endiaje 10, 3 sk, 2 as, Tavares 8 (4/4 iz igre), 6 sk, 3 as, Rodrigez 6, 4 sk, 8 as, Abalde 5, 4 sk, Ljulj 5…