„Ajkule” pobijedile Australiju na startu turnira u Kaljariju

0

Crnogorski vaterpolisti pobjedom su otvorili turnir Sardinija kup u Kaljariju – rezulatom 8:6 savladali su Australiju.

Australijanci su poveli, a prije gola za 1:0, Tešanović je odbranio peterac Pavilaru.

Bilo je i 2:1 za protivnika, da bi Vidović i Popadić preokrenuli na 3:2. Na poluvremenu je bilo 3:3, a Vidović i Popadić sa nova dva gola početkom treće četvrtine „ajkulama” prvi put donijeli dva gola prednosti, a raspoloženi Vidović i Vujović u uvodu posljednjeg perioda donijeli i plus tri (8:5).

Australijanci nisu iskoristili još jedan peterac – Edvards je šutirao preko gola, na kome je Lazović zamijenio nakon druge četvrtine Tešanovića, a Crna Gora bez problema odbranila prednost.

Crna Gora sjutra (srijeda) od 18 sati igra protiv Francuske, a turnir zatvara u četvrtak duelom sa Italijom od 19 časova.

CRNA GORA – AUSTRALIJA 8:6 (1:1, 2:2, 3:2, 2:1)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Mačić, Vujović 1, Banićević, Popadić 2, Vidović 3, Đurđić 1, Ukropina, Spaić, Matković 1, Radović, Tešanović.

AUSTRALIJA: Porter, Lembi, Ford, Negus, Pauer 2, Mersep 1, Pavilar 1, Maksimović, Bajrns, Slobodien, Put 1, Edvards 1, Hedžis.