Mitrogol het-trikom pokorio Zelenu šumu

0

Samo par sati su fudbaleri Crne Gore bili na drugoj poziciji G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine. „Orlovi“ su pokazali „Hrabrim sokolima“ kako se prelijeće Kaunas.

Srbija je slavila u Litvaniji 3:1 (3:1) i zaposjela kotu 2 pred dolazak Stevana Jovetića i drugova u Beograd, 17. oktobra. Meč je het-trikom obilježio Aleksandar Mitrović.

Od starta su izabranici Dragana Stojkovića krenuli agresivno ka golu domaćina. Bravu je Mitrović otključao u 23. minutu, kada je na centaršut Filipa Mladenovića pogodio glavom.

Na isti način je novi napadač saudijskog Al Hilala udvostručio prednost Srbije u 32. minutu, a ponovo je asistent bio Mladenović.

Mitrogol je zatim pogodio i nogom u 43. minutu nakon što je dobro ispratio ubacivanje Dušana Tadića.

Pad koncentracija u odbrani Srbije u finišu prvog poluvremena kaznio je Gitis Paulauskas i smanjio na 1:3, što je, ispostaviće se, konačan rezultat meča.