Memorijal „Vlaho Bata Orlić“: Sigurni NBG, odlični Novljani

0

U Beogradu je počeo drugi „Memorijal Vlaho Bata Orlić“. U A grupi igraju: Novi Beograd, Partizan i Mladost dok su u B grupi Šabac, Špandau i Jadran Herceg Novi.

U prvoj utakmici, Novi Beograd je bio bolji od Partizana 18:12 (4:3, 0:1, 9:6, 5:2). Šampion se razigrao u poslednjih deset minuta. Do tada je crno-bijeli tim odolijvao, imao i minimalnu prednost. Bilo je tada 10:10 ali je u poslednjem minutu trećeg dijela Novi Beograd postigao tri gola. U završnih osam minuta je razlika povećana,

Strijelci za Novi Beograd su bili: Jakšić 4, Granados 3, Martinović, Drašović i Filipović 2, Vučinić, Pijetlović, Lukić, Radulović i Perković 1 dok su za Partizan pogađali: Drašković 3, Giga 2, Jakšić, Mirzijev, Trtović, Božović, Smiljević, Jauković i Bodiroga po 1.

U susretu B grupe Jadran je slavio protiv Špandaua 17:12 (5:4, 5:5, 4:3, 3:0).

Crnogorski prvak je u drugom poluvremenu nadigrao šampiona Njemačke. Strijelci za pobjednički tim su bili: Čaraj 5, Holod, Vujović, Nagajev, Sladović i Gojković 2, Gardašević i Radović 1.

Golove za Špandau su postigli: Tkač 3, Tomasović, Strelecki 2, Gbadamasi, Ćuk, Jungling, Abramson i Štam 1.

Novi Beograd je bio ubjedljiv protiv Mladosti 19:8 (4:2, 5:3, 5:0, 5:3).

Strijelci za pobjednički tim: Granados 5, Radulović 3, Martinović, Ćetković, Jakšić, Vlahopulos 2, Vučinić, Lukić i Drašović po 1. Za Mladost su golove postigli: Rakovac 3, Penava i Herveg 2, Bušić 1.

Šabac je u najneizvjesnijoj utakmici prvog dana pobijedio Špandau 8:7 (1:1, 2:3, 4:3, 2:1).

Golove za Šapčane su postigli: Toholj i Mačić 2, Novaković, Repanović, Barać i Korać po 1. Za Njemce su precizni bili: Tomasović i Strelecki po 2, Gbadamasi, Tkač i Jungling po 1.

Subota: Mladost – Partizan (9.30), Jadran – Šabac (11), polufinale: A1-B2 (18.30), B1-A2 (20).