Lajović bez četvrtfinala u Hamburgu, Kovinić ispala u drugom kolu Lozane

0

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u osmini finala turnira u Hamburgu.

Od njega je u dva seta bio bolji mladi Francuz Artur Fils.

Lajović je bolje počeo, napravio dva brejka i vodio 3:1, ali je potom izgubio oba gema na svoj servis i omogućio Filsu da osvoji prvi set sa 7:5.

U drugom setu je Lajović ponovo stigao do ranog brejka, ali vidjeli smo sličan rasplet, ponovo je bilo 7:5 za 19-godišnjeg Francuza.

Crnogorska teniserka Danka Kovinić poražena je u drugom kolu WTA turnira u Lozani.

Od Kovinić je u dva seta bolja bila Dajana Peri. Francuska teniserka je slavila rezultatom 6:4, 7:5.

Jedan brejk riješio je prvi set, a Peri ga je napravila u petom gemu. Kovinić je samo uspjela da spasi jednu set loptu i izbjegne drugi brejk u ovom delu meča. Sama je propustila prilike za brejk u dva navrata.

U drugom setu je Kovinić povela 3:1, uz brejk, ali je nakon toga Peri uspjela da se vrati u igru u sedmom gemu pa da nakon toga napravi i brejk u 11. za vođstvo 6:5. Danka je pre konačnog kraja spasila jednu meč loptu.