Centri moći se igraju sa suverenitetom Crne Gore: Pripremaju teren da podijele DPS, da prevare narod i da ih uguraju u novu vladu sa Evropom sad!

5

I dok se čeka zvanično proglašenje rezultata izbora od 11. juna, izvjesno je da se to ipak neće desiti do kraja ovog mjeseca, iza kulisa i dalje teku neformalni razgovori oko sastava nove vlade, u koji su uključeni i predstavnici pojedinih Ambasada u Crnoj Gori. Prema našim saznanjima, nosiocu liste Evrope sad je nedavno sugerisano sa istih tih međunarodnih adresa da povuče ručnu i da se do daljeg ne pojavljuje u javnosti i ne komentariše ko bi mogao ući, a ko ne u novu vladu. Predstavncici zemalja koje vedre i oblače u Crnoj Gori zamjerili su Spajiću što je u izbornoj noći javno rekao da neće pregovarati sa URA, koja ima dobre konekcije sa Ambasadama. Zato se Spajić povukao iz javnosti, a palicu su preuzeli predstavnici manjinskih naroda koji nastavljaju sa uslovljavanjima ko bi mogao, a ko ne bi mogao biti dio nove vlade.

Kako nezvanično saznajemo, krenulo je veliko lobiranje iz Ambasada da se URA nađe u paketu za sastav nove vlade, ali se traži model kako to da Evropa sad proguta, poslije svega što su rekli jedni za druge. Pojedini funkcioneri Evrope sad su javno najavili podnošenje ostavki u tom političkom savezu, ukoliko URA bude dio poliotičkog aranžmana nove vlade, ali su poslednjih dana i oni utihnuli, očigledno pod pritiskom sa strane.

Ukoliko zaista bude nepremostiva prepreka da URA bude dio nove vlade, predstavnici centara moći koji rukovode procesima za sastavljanje vlade, insisitiraće da u opoziciji, osim partije Dritana Abazovića, ostanu i Za budućnost Crne Gore i DPS. To znači da bi vladu činili PES, Demokrate, SNP i predstavnici manjina, što bi u zbiru dalo 43 poslanika, što je samo dva više od većine u Parlamentu. To jasno znači da bi to bila veoma nestabilna vlada i da bi ona na duže staze teško mogla funkcionisati, ali, prema našim saznanjima, u igri je još jedna opcija, koju ne treba isključiti.

Naime, tokom neformalnih razgovora, upravo su moćnici koji zagovaraju vladu od 43 poslanika sugerisali partnerima iz Evrope sad da uđu u taj aranžman, a da će im oni pomoći da nakon toga dođe do „raskola“ unutar DPS-a, nakon njihovog stranačkog Kongresa, što znači da bi se jedan dio poslanika mogao navodno odmetnuti iz kluba DPS-a i podržati vladu Milojka Spajića, čime bi ta vlada imala stabilnu podršku u Parlamentu.

Naravno, to bi bila fingirana podjela unutar DPS-a, kako bi se dio DPS-a na prevaran način ugurao u novu vladu, odnosno, kako bi u najkraćem roku došlo do rekonstrukcije vlade, pod izgovorom EU integracija i u toj vladi bi se našli i predstavnici DPS-a.

Ta opcija je trenutno na stolu i ozbiljno se razmatra kao mogućnost, jer se na sve načine pokušava po treći put u tri godine izigrati narodna volja.

5 Comments
  1. Zdravko Stanišić komentariše

    Panuće brzo ako bog da kako god izgledala. Biće tu mjesta za ministra za kapitalne investicije Milana i da ostanu ove dubine. Kakva god se sastavila zoru ne dočekala.

  2. luka komentariše

    kakve vi bajke pisete

  3. dubokooo komentariše

    ču podijeliti DPS, pa DPS je već podijeljen na ES i DPS. to što ima nekog prosrpskog dekora i koji oni drže da se nešto pitaju to je smao iluzija

  4. Q komentariše

    Jebo državu koja nrma svoj dignitet i naguzena stoji pred svakom ambasadorskom kurvetinom sa zapada.Ako Crna gora sebi to dozvoljava nije dostojna slova da se piše o njoj.Ako u Crnoj gori ima200 000 Srba a samo 70 000 glasa za sebe a 130 000 za strane ambasade o čemu mi pričamo i bolje nam je nego što zaslužujemo.

    1. Spasa komentariše

      Ne halucinirajte nego se izjasnite što mislite o Borisu Raoniću jer ste ga vi doveli kako čujem. Da sam znala nikada vas ne bih glasala. Ne radi se ništa iz inata.!? Od inata nema goreg zanata!

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.