Đurđev: Srbija u vrijeme kneza Miloša bila mjesto slobode za robove, danas to može biti za progonjene hrišćane!
„Srbija, po uzoru na italijansku premijerku Đorđu Meloni, treba da pozove progonjene hrišćane širom svijeta da nađu utočište u našoj zemlji. Srbija je u doba kneza Miloša bila poznata po tome što je svaki rob koji je stao na njeno tlo postajao slobodan čovjek. Danas može postati poznata po tome što će svaki progonjeni hrišćanin koji stupi na srpsko tlo prestati da bude progonjen“, izjavio je predsjednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Opisujući slučaj SAD, koje su nastale kao iseljenička zemlja, u kojoj su progonjene vjerske grupe pronašle utočište, a potom joj uzvratile razvijajući njenu privredu i kulturu, Đurđev smatra da bi dolazak progonjenih hrišćana, posebno onih iz Zapadne civilizacije, mogao da donese novu snagu progresa za našu zemlju.
„Zapadna Evropa je odavno postala posthrišćansko društvo u kome su razorene porodica, tradicija i vjera. Život istinskog hrišćana u Zapadnoj Evropi sve više će podsjećati na život hrišćana u Rimskom carstvu. Srbija je još uvijek zemlja u kojoj je moguće biti hrišćanin i voditi normalan privatni i javni život u skladu sa takvim verskim opredeljenjem“, dodao je Đurđev.
Predsjednik Srpske lige je podvukao da i Srbija, baš kao i pomenuta Italija, treba da odbaci globalističku lijevoliberalnu agendu, koja vjerske slobode želi najprije da obesmisli, a potom i da ukine i zabrani.
„Vjerske slobode moraju ostati prvorazredno pravo građana Srbije, koji su u preko 90% slučajeva vjernici. Ne smijemo pristati na zamku da su vjerska prava i slobode odraz nazadnosti društva. Naprotiv, one pokazuju njegov istinski demokratski karakter, one su lakmus papir njegove sveukupne slobode. Zato Srpska liga, imajući u vidu hrišćanski karakter našeg društva i države, nikada neće odstupiti od odbrane prava pravoslavaca, ali i svih drugih vjerujućih u Srbiji“, zaključio je Đurđev.