Arsenal ponovo ispustio dva gola prednosti: Vest Hem uzeo bod „tobdžijama“

0

Fudbaleri Arsenala ponovo su ispustili dva gola prednosti u utakmici Premijer lige, baš kao i prošle nedjelje protiv Liverpula, a ovog puta bod „tobdžijama“ uzeo je Vest Hem – 2:2.

Poslije 10 minuta činilo se je da će Arsenal lako doći do pobjede.

Već u sedmom mrežu Vest Hema zatresao je Žezus, da bi tri minuta kasnije, Edegora duplirao prednost gostujućeg tima.

Međutim, „čekićari“ su se vratili u igru u 33. minutu, kada je Benrama realizivao jedanaesterac (1:2).

Početkom drugog dijela Arsenal je mogao da riješi utakmicu – Antonio je u 52. minutu u šesnaestercu igrao rukom, gosti su dobili penal, ali je Saka loše šutirao i lopta je završila pored gola.

Tri minuta kasnije „tobdžije“ su kažnjene, kada je Boven postigao pogodak za 2:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Mančester junajteda je na gosotvanju Notingem Forestu slavio sa 2:0.

Pobjedu „crvenim đavolima“ donijeli su Entoni golom u 32, odnosno Dalo, koji je pogodio u 76. minutu.

Arsenal na liderskoj poziciji sada ima74 boda, četiri više, ali i meč više od drugoplasiranog Mančester sitija. Mančester junajted je na trećem mjestu sa 59 bodova.

Vest Hem je 15. na tabeli Premijer lige sa 31 bodom, četiri više od Notingem Foresta, koji je u zoni ispadanja.