Siner se plasirao u osminu finala mastersa u Monte Karlu

0

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu. On je sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2, savladao sunarodnika Lorenca Musetija. Meč je trajao sat i 16 minuta.

Načinio je Museti pravu senzaciju juče eliminsavši sa turnira najboljeg tenisera sveta Novaka Đokoviča, ali danas nije imao šanse protiv raspoloženog Sinera.

Krenuo je furizozno Siner, napravio dva brejka i poveo sa 4:0 u prvom setu, koji je bez problema osmi teniser svijeta riješio u svoju korist.

Već u trećem gemu drugog seta Siner je stigao do novog brejka i poveo u nastavku. Do kraja meča 21. na svetu Museti još jednom je izgubio svoj servis, te mu je ostalo samo da čestita boljem od sebe danas.

Protivnik Janika Sinera u sutrašnjem polufinalu biće Danac Holger Rune koji je eliminisao Danila Medvedeva, dok drugi polufinalni par čine Andrej Rubljov i Tejlor Fric.