Mornar samo prvu četvrtinu parirao Splitu

0

Košarkaši Mornara poraženi su u Spiltu 80:91 na otvaranju 22. kola ABA lige. Barani sa skorom 7-14 (uz utakmicu manje, protiv Igokee na svom parketu), relativno mirno čekaju kraj sezone, dok su „žuti” i dalje u trci za plej-ofom.

Najefikasniji kod domaćih bili su Dominik Mavra sa 20, Tajler Nelson i Šenon Šorter sa po 15 poena. Kod Mornara, Marko Pecarski je postigao 18, Krstijan Džons 14, Nemanja Vranješ 11, Džordan Goldvajer 10 poena.

Barane je skupo koštao pad na startu druge četvrtine, kada su nakon izjednačenog prvog perioda dozvolili domaćima seriju 15:2 za vođstvo od 43:30.

U nastavku meča, Mornar je nastojao da stigne do egala, ali je Split ljubomorno čuvao stečeni kapital. Klub sa Topolice je tri minuta prije kraja smanjio zaostatak na pet poena (76:81), ali je ekipa Slobodan Subotića odbila ovaj nalet i stigla do pobjede.

Ponos Bara će u narednoj rundi odmjeriti snage sa Crvenom zvezdom na svom parketu, dok će Split gostovati Megi u Beogradu.

Satnica i rezultatipetak: Split – Mornar 91:80, 21: FMP – Zadar; subota: MZT – Igokea (17), Cedevita Olimpija – Cibona (19); nedjelja: Borac – Mega (17), Crvena zvezda – SC Derbi (19); 22. april (subota): Budućnost – Partizan.

Trenutni plasman: Partizan 19-2, Crvena zvezda 17-3, Budućnost 15-6, Cedevita Olimpija 14-6, FMP 12-9, Zadar, Mega, SC Derbi 10-11, Split 9-13, Cibona 8-13, Mornar 7-14, Igokea 6-14, Borac 5-16, MZT 4-17.