Jedinstvo iz Stare Pazove stalo u polufinalu Čelendž kupa

0

Odbojkašice Jedinstva nisu uspjele da se plasiraju u finale Čelendž kupa, pošto su u revanšu poražene u gostima od rumunskog Lugoja 3:0 (25:16, 25:16, 25:23).

Propuštena je velika prilika, ali ekipa iz Stare Pazove u Rumuniji zaista nije ličila na sebe.

U prva dva seta izabranice Jova Cakovića kao da se nisu pojavile na parketu. Oba seta izgubile su više nego ubjedljivo, identičnim rezultatom. Ali ni tada nije bilo sve izgubljeno, s obzirom da su u prvom meču slavile 3:2 i mogle su i dalje da izbore zlatni set.

Lugoj je bio namjeren da dođe do pobjede u tri seta. U trećem je konstantno vodio, a u samu završnicu je ušao sa tri poena prednosti (22:19). I tek tada probudile su se gošće. Vezale su tri poena i izjednačile na 22:22. Ipak, egal je kratko trajao i kod 23:23 Rumunke su vezale dva poena i time je ozvaničen kraj meča i nada da bi Pazovčanke mogle do evropskog trofeja.

Ipak, za Jedinstvo nema vremena za tugovanje. Već u nedjelju na programu je finale kupa protiv Uba i borba za novi trofej.