Lacio u drugom poluvremenu slomio Salernitanu: Remi na „Frankiju“

0

Fudbaleri Lacija slavili su u meču 23. kola Serije A protiv Salernitane u gostima rezultatom 2:0.

Gostujući sastav nastupio je bez Sergeja Milinković-Savića. Srpski reprezentativac ostao je van tima u poslednjem momentu, zbog stomačnog virusa.

U prvom poluvremenu u Salernu nije bilo golova, a zatim je drugi dio igre Lacio otvorio konkretnije. Ćiro Imobile je za devet minuta riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 60. minutu iskoristio asistenciju Marušića i pogodio za vođstvo, a devet minuta kasnije je iz penala pogodio za 2:0.

Imao je Lacio priliku da dođe i do ubjedljivije pobjede. Nakon drugog žutog kartona Bronu zbog nesportskog ponašanja, Salernitana je ostala sa desetoricom na terenu u završnici meča, a sa bijele tačke je neprecizan za Lacio bio Luis Alberto.

Lacio ima 42 boda, dva manje od Milana i trenutno je četvrti na tabeli. Salernitana je na 16. poziciji sa 21 bodom.

Fiorentina i Empoli su podijelili bodove 1:1.

Kambijagi je u 29. minutu donio prednost Empoliju, a u 37. minutu je poslije konsultacija sa VAR tehnologijom Fiorentini poništen gol zbog ofsajda.

Ista situacija zadesila je i Kaputa koji je iz ofsajda zatresao mrežu Fiorentine u 44. minutu.

Izjednačujući gol za Fiorentinu postigao je Kabral u 85. minutu susreta.

Empoli je na 12. mjestu sa 28 bodova, dok je Fiorentina na 14. mjestu i ima tri boda manje.

Rezultati: petak: Sasuolo – Napoli 0:2 (0:2) /Kvarackelija 12, Osimen 33/, subota: Sampdorija – Bolonja 1:2 (0:1) /Sabiri 68p – Sorijano 27, Orsolini 90/, Monca – Milan 0:1 (0:1) /Mesijas 31/, Inter – Udineze 3:1 (1:1) /Lukaku 20p, Mhitarjan 73, Martinez 89 – Lovrić 43/, nedjelja: Atalanta – Leće 1:2 (0:1) /Hojland 87 – Kesi 4, Blin 74/, Fiorentina – Empoli 1:1 (0:1) /Kabral 85 – Kambijagi 29/, 15: Salernitana – Lacio 0:2 (0:0) /Imobile 60, 69p/, 18: Specija – Juventus, 20.45: Roma – Verona; ponedjeljak od 20.45: Torino – Kremoneze.