Ginis osvojio prvu medalju za Grčku u skijanju: Kristofersenu zlato u slalomu

0

Zahvaljujući nevjerovatnoj drugoj vožnji, Henrik Kristofersen je postao prvak svijeta u slalomu u francuskom zimskom centru Kurševelu.

Norvežanin je poslije prve trke bio tek 16, ali je onda spektakularno odskijao drugu trku, ostvario najbolje vrijeme i stigao do najsjanijeg odličja sa ukupnim vremenom 1:39,50.

Odolio je taj rezultat napadima preostalih 15 takmičara i Kristofersen je počeo slavlje. Drugo mjesto pripalo je Ej-Džej Ginisu iz Grčke. Momak iz Vuljagmenija osvojio je prvo odličje u istoriji zemlje Helena u skijanju. Kasnio je 20 stotinki za pobjednikom.

Sa bronzom oko vrata završio je svjetski juniorski šampion Aleks Vinacer sa minusom od 38 stotinki. Četvrti je bio Francuz Klemen Noel, dok je na petom mjestu završio Njemac Sebastijan Holcman.

Ovom trkom je stavljena tačka na planetarni šampionat u Francuskoj.