Leće šokirao Atalantu u Bergamu

0

Fudbaleri Lećea pobijedili su Atalantu u gostima sa 2:1 (1:0) u prvom nedjeljnom meču 23. kola Serije A.

Domaći su u prvom poluvremenu uglavnom držali loptu u nogama, ali nisu mnogo puta ozbiljno zaprijetili golmanu Falkoneu, sa izuzetkom jednog pokušaja Melea. Sve to nakon što su gosti rano stigli do prednosti, već u četvrtom minutu, kada se Asan Sisej oslobodio Demirela, a onda poslao vrlo precizan sa oko trideset metara za 1:0.

Nastavio je tim iz Bergama s napadima, gol Lukmana poništen je zbog ofsajda, Falkone je odbranio udarac Sopija, a u 74. minutu uslijedio je novi šok – poslije centaršuta Strefece, Aleksis Blin je glavom poslao loptu u mrežu za novi gol Lećea.

U 87. minutu pojavila se nada za domaće – kardinalna greška golmana Falkonea, koji je oklevao s ispucavanjem, samo da bi pogodio Rasmusa Hojlunda, poslije čega se lopta odbila u mrežu.

Iskupio se Falkone do kraja, kada je odbranio udarac Mjurijela i tako sačuvao pobjedu Lećeu.

U sledećem kolu, Atalanta 26. februara gostuje Milanu, dok dan ranije dočekuje Sasuolo.

Rezultati: petak: Sasuolo – Napoli 0:2 (0:2) /Kvarackelija 12, Osimen 33/, subota: Sampdorija – Bolonja 1:2 (0:1) /Sabiri 68p – Sorijano 27, Orsolini 90/, Monca – Milan 0:1 (0:1) /Mesijas 31/, Inter – Udineze 3:1 (1:1) /Lukaku 20p, Mhitarjan 73, Martinez 89 – Lovrić 43/, nedjelja: Atalanta – Leće 1:2 (0:1) /Hojland 87 – Kesi 4, Blin 74/, 15: Fiorentina – Empoli, 15: Salernitana – Lacio, 18: Specija – Juventus, 20.45: Roma – Verona; ponedjeljak od 20.45: Torino – Kremoneze.