Fenjeraš ABA lige ugašen u Morači

0

Košarkaši SC Derbija razbili su MZT Skoplje u 17. kolu ABA lige, nanijevši mu deveti vezani poraz 103:85 (36:28, 26:19, 24:17, 17:21).

Gosti su „Morači“ vodili samo na startu (0:2), nakon čega su se sve pitali „studenti“ Andreja Žakelja. Domaći su prvi put dvocifrenu prednost imali sredinom druge četvrtine, da bi na poluvrijeme otišli sa čak 62 postignuta poena i plus 15 (62:47).

Poslije odmora su košarkaši Studentskog centra stekli 17 poena viška, nakon čega su „fenjeraši“ serijom 8:0 smanjili zaostatak ispod 10 poena (55:64).

Tajm-aut Andreja Žakelja je urodio plodom i domaći su nakon ukradene lopte i zakucavanja Flečera Megija na ulasku u 29. minut prvi put stekli maksimalnih 25 poena prednosti (83:58).

Stotka je pukla četiri minuta i 11 sekundi prije kraja (100:75).

Do još jedne efektne pobjede SC Derbi je predvodio Loren Džekson sa 20 poena. Tasić je ubacio 17, Hadžibegović 16, Slavković 15, Megi 11.

U redovima MZT-a, koji već dva mjeseca ne zna za trijumf, Strahinja Mićovič i Kefi su postigli po 20 poena, Vojdan Stojanovski je upisao 11, a Damjan Stojanovski 10 poena.