AO: Cicipas nakon pet setova savladao Sinera

0

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u četvrtfinale Australijan Opena. Njega je u osmini finala namučio Janik Siner u pet setova – rezultat je bio 6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 6:3.

Meč je trajao nešto više od četiri sata. Cicipas će u četvrtfinalu igrati sa Jiržijem Leheckom.

Četvrti teniser svijeta je već na startu meča napravio brejk, a Siner se probudio i uspio da odgovori tek u osmom gemu, kada je izjednačio na 4:4.

Ipak, Cicipas je odmah reagovao i po drugi put oduzeo servis rivalu i tako stigao do vođstva.

I u drugom setu je viđena slična situacija, do brejka je ponovo stigao Cicipas, Italijan je odmah uzvratio, a zatim je u završnici Cicipas ponovo bio koncentrisaniji, napravio je novi brejk u devetom gemu i potvrdio ga za 2:0.

Treći set je Siner rešio u četvrtom gemu. Tada je oduzeo servis Stefanosu i čuvao je prednost do kraja.

I u četvrtom je uspio da izbaci iz ritma Cicipasa. Janik je do brejka stigao u trećem gemu, i nije dozvolio rivalu da uzvrati.

Odlučujući set riješen je u šestom gemu, kada je Cicipas vratio igru iz prvog seta i uspio da sačuva prednost do kraja.

Biće to četvrto četvrtfinale AO za Cicipasa u karijeri.