Srbija se revanširala evropskom šampionu: Orlovi bolji od Švedske u Halmštadu!

0

Muška rukometna reprezentacija Srbije uspela je da se revanšira ekipi Švedske (30:28) u prijateljskom meču odigranom u sklopu priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo.

Bio je ovo drugi međusobni okršaja ovih rivala, a prvi je odigran takođe u Švedskoj prije tri dana.

Prvi sudar ovih ekipa bio je neizvestan, Švedska je dobila 35:34, a i prvo poluvrijeme današnjeg susreta ponovo je bilo neizvjesno i ponovo je Švedska vodila za jedan gol prednosti – 13:12.

U drugom poluvremenu Švedska je bolje krenula, povela sa tri gola prednosti, ali su igrači Tonija Đerone do kraja meča uspjeli da preokrenu. I zabilježe važnu pobjedu pred start svjetske smotre.

Svjetsko prvenstvo u rukometu održava se u Poljskoj i Švedskoj od 11. do 29. januara.

Srbija će u preliminarnoj fazi igrati u grupi E u Katovicama (Poljska) zajedno sa Alžirom, Njemačkom i Katarom.