Savić i Tores isključeni zbog rvanja: Minimalac Barse na Metropolitanu

0

Jedna prava akcija bila je dovoljna ekipi Barselone da savlada Atletiko u Madridu na Metropolitanu 1:0 u osami se na čelu Primere.

Gol odluke postigao je Dembele u 21. minutu poslije odlične akcije i asistencije Gabija. Francuz je preciznim šutem pogodio lijevi ugao.

U većem dijelu meča veći posjed lopte je imala Barselona, ali je Atletiko bio opasniji. U prvom poluvremenu velike prilike propustili su Himenez i Grizman.

Pokušavali su Madriđani i u nastavku, ali su uglavnom nespretno rješavali situacije koje su mnogo obećavale. Najbolju šansu imao je Grizman čiji je šut na gol liniji zaustavio Arauho u trećem minutu nadoknade.

U samom finišu su isključeni Stefan Savić i Feran Tores zbog rvanja pa su obje ekipa završile meč sa deset igrača.

Barselona vodi na tabeli Primere sa 41 bodom, dok je Atletiko peti sa 27.

Rezultati – petak: Elče – Selta 0:1 (0:1) /Aspas 5/, Valensija – Kadiz 0:1 (0:1) /Alkaras 9/, subota: Viljareal – Real Madrid 2:1 (0:0) /Pino 47, Moreno 63p – Benzema 60p/, Majorka – Valjadolid 1:0 (0:0) /Prats 90+4/, Espanjol – Đirona 2:2 (0:1) /Puado 51, Hoselu 76 – Vilja 32, Erera 85/, nedjelja: Almerija – Sosijedad 0:2 (0:0) /Silva 47, Serlot 52/, Rajo Valjekano – Betis 1:2 (1:2) /Kameljo 20 – Baliu 7ag, Luiz Enrike 40/, Sevilja – Hetafe 2:1 (1:0) /Kunja 36, Mir 80 – Majoral 87/, Atleiko Madrid – Barselona 0:1 (0:1) /Dembele 22/; ponedjeljak od 21: Atletik Bilbao – Osasuna.