Crvena zvezda bez problema protiv Mege

0

Crvena zvezda i Mega su zamijenili domaćinstva, a u hali „Aleksandar Nikolić“ nije bilo baš nikakve dileme, šampion je lako i ubjedljivo došao do nove pobjede 92:58 (25:16, 19:17, 18:18, 30:7).

Dileme nije bilo gotovo niti jednog momenta, iako su gosti pružili kakav-takav otpor u prvom poluvremenu.

No, i tada su crveno-bijeli pravili razliku, prilikom odlaska na odmor vodili su sa 44:33. Odigrala je Mega potom egal treću četvrtinu, ali je potpuno posustala u četvrtoj.

Crvena zvezda je tada dodala gas, nije željela da dozvoli bilo kakvo iznenađenje, i na kraju je stigla do izuzetno ubjedljivog trijumfa, izraženog u 34 poena prednosti. O igri ekipe koju sa klupe predvodi Duško Ivanović dovoljno govori i podatak da su se svi upisivali u listu strijelaca.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Ognjen Dobrić i Nemanja Nedović sa po 16 poena, pratili su ih Vildoza sa 12, Petrušev sa 11, Mitrović i Bentil su ubacili po sedam, Lazarević i Lazić po pet, Ilić i Topić po četiri, Marković tri, a Raduljica dva. Na drugoj strani, jedini dvocifren bio je Branković sa 13 poena.

Rezultati i satnica – petak: Borac – Split 90:89, Zadar – MZT 98:79; subota: SC Derbi – Cedevita Olimpija 71:104, Cibona – Igokea 77:76, nedjelja: Mornar – Budućnost 87:104, Crvena zvezda – Mega 92:58; ponedjeljak: Partizan – FMP (20).

Trenutni plasman: Crvena zvezda 9-1, Partizan 8-2, Cedevita Olimpija 8-2, FMP 8-2, Zadar 7-4, Budućnost 7-4, Crvena zvezda 8-1, Igokea 5-6, Mornar 4-7, SC Derbi 4-7, Cibona 4-7, Borac 3-8, Split 3-8, Mega 3-8, MZT 2-9.