Britanska ambasadorka Karen Medoks pozvala je parlamentarne političke partije da ne izglasaju danas u Skupštini Crne Gore Izmjene i dopune Zakona o predsjedniku.
Medoks je ocijenila da je ponovno usvajanje Zakona o predsjedniku neusklađeno sa evropskim principima.
– Venecijanska komisija jasno preporučuje da se ne usvaja izmijenjeni Zakon o predsjedniku; današnje glasanje o tom zakonu je prilika da političke partije pokažu da su usklađene sa evropskim principima. Takođe, preporuka je da se Ustavni sud blagovremeno vrati u funkciju – navela je Medoks na Tviteru.
Medoks je na ovaj način direktno pozvala poslanike parlamentarne većine da ne podrže Zakon o predsjedniku Crne Gore kojim se staje na kraj Đukanovićevim opstrukcijama i kršenju Ustava, koje su eskalirale nedavanjem mandata lideru DEMOS-a Miodragu Lekiću za formiranje vlade.
Odgovor parlamentarne većine na zahtjev britanske ambasadorke treba da bude identičan DPS-ovom koji nije uvažio apele zapadnih partnera za izglasavanje sudija Ustavnog suda.
Izglasavanjem Zakona od predsjedniku se štite evropske i demokratske vrijednosti kojih se Đukanović nije držao kada je samovoljno odlučio da ne dodijeli mandat za formiranje Vlade Miodragu Lekiću koji je imao podršku 41 poslanika u Skupštini Crne Gore.
Britanska ambasadorka ne bi trebalo da nam propovijeda vrijednosti organizacije (EU) koju je njena zemlja napustila 31. januara 2020. godine.
Na isti nači na koji su britanske vlasti ispoštovale većinsku volju britanskih građana na referendumu o Bregzitu, Medoks bi morala da se ophodi prema nedvosmislenoj težnji crnogorskih građana (iskazanoj 30. avgusta 2020.) da se okonča vladavina Mila Đukanovića i njegovog DPS-a. Jer, iza svake odluke 41 poslanika parlamentarne većine, pa i Zakona o predsjedniku, stoji jasno iskazana većinska volja crnogorskih građana, koju je Milo Đukanović ignorisao nedodjeljivanjem mandata Miodragu Lekiću, čime nije izvršio svoju Ustavom predviđenu obavezu.
Venecijanska komisija jasno preporučuje da se ne usvaja izmijenjeni Zakon o predsjedniku; današnje glasanje o tom zakonu je prilika da političke partije pokažu da su usklađene sa evropskim principima.
Takođe, preporuka je da se Ustavni sud blagovremeno vrati u funkciju. https://t.co/TaCfwQHbWC
— Karen Maddocks (@KMaddocksUK) December 12, 2022
W majku vam jbm ,a nećete više nidje budite sigurni.gotovo je svama više gnjide okupatorake
Neka nam je sa srecom drzava Kosovo,samostalna i nezavisna…
Utonu nam država u govna do grla a i ove strane elite su dio toga
MRŠŠ !
Smrad britanska….robovlasnici i špijuni…niko i ništa…Ne davajte ovoj gamadi prostora na portalu jer ostavljaju smrad iza…