„Faraon” sa dva gola umirio „pijevce”: Liverpul bolji od Totenhema

0

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Totenhem u gostima 2:1 (2:0) na zatvaranju 14. kola Premijer lige. Dva gola Mohameda Salaha u prvom i gol Kejna u drugom poluvremenu, a „pijevci” su izgubili treću od poslednje četiri premijerligaške utakmice.

Već u 11. minutu poveli su gosti preko „Egipatskog Mesija”.  Bila je to odlična akcija Robertsona i Nunjeza po boku, na kraju je „faraon”  smjestio loptu u donji ugao, a golman Loris nije se ni pomjerio. Samo četiri minuta kasnije mogao je Totenhem do izjednačenja, ali je Perišićev udarac uz Alisonovu „asistenciju“ završio na stativi. „Mamuze”  su se probudile tek kada su bile u zaostatku, mada je Kejn imao tek nekoliko dodira s loptom na protivničkoj polovini.

Činilo se da će Liverpul otići na poluvrijeme s golom prednosti, ali u 44. minutu Dajer pravi veliku grešku – želio je glavom da vrati loptu Lorisu, umjesto toga ju je zahvatio ramenom i omogućio Salahu stopostotnu šansu, a Egipćanin prebacuje francuskog golmana za svoj deseti gol u mečevima s Totenhemom.

Nije odustajao Konteov tim, mnogo angažovanije su počeli drugo poluvrijeme: prvo je Dajer u 49. minutu pokušao glavom, Alison je odbranio, da bi minut kasnije Perišić zatresao stativu.

Imali su prilike Sesenjon na jednoj i Salah na drugoj strani, a Totenhem je napravio uvod u dramu u 70. minutu. Rezervista Kuluševski povukao je po desnoj strani, kombinovao s Doertijem, a zatim asistirao Kejnu, koji iskosa sa desne strane šalje loptu u suprotnu malu mrežu.

Pritiskao je Totenhem – Lengle umalo preko gola, zatim Betankur koji je kasnio malo poslije prebačene lopte Kejna, ali Klopov tim je izdržao, zapravo je u 83. minutu mogao i do gola, ali je lopta pogodila prečku poslije udarca Nunjeza.

Totenhem je sada četvrti sa 26 bodova, dok je Liverpul osmi sa 19.

Rezultati: Lids – Bornmut 4:3 (1:2) /Rodrigo 3, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavarnije 7, Biling 19, Solanke 48/, Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1) /Alvarez 16, Haland 90+5p – Pereira 28p/, Notingem Forest – Brentford 2:2 (1:1) /Gibs-Vajt 20, Tanka 90+6ag – Mbeumo 45+3p, Visa 75/, Vulverhempton – Brajton 2:3 (2:2) /Gedeš 12, Neveš 35p – Lalana 10, Mitoma 44, Gros 84/, Everton – Lester 0:2 (0:1) /Tilemans 45, Barns 86/; nedjelja: Čelsi – Arsenal 0:1 (0:0) /Gabrijel 63/, Aston Vila – Mančester junajted 3:1 (2:1) /Bejli 7, Dinj 11, Remzi 49 – Remzi 45ag/, Sautempton – Njukasl 1:4 (0:1) /Pero 89 – Almiron 35, Vud 58, Vilok 62, Gimarais 90+1/, Vest Hem – Kristal Palas 1:2 (1:1) /Benrama 20 – Zaha 41, Oliz 90+4/, Totenhem – Liverpul 1:2 (0:2) /Kejn 70 -Salah 11, 40/.