Šalke vezao sedmi uzastopni poraz: Verder odbranio domaći teren

0

Šalke 04 je odigrao odličan meč, ali ni to nije bilo dovoljno da tim iz Gelzenkirhena izbjegne poraz na gostovanju Verderu 1:2.

Kraljevsko plavi su u prvih 20 minuta dominirali. Poslije dobre akcije Krol je čak i postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda poslije konsultacija sa VAR sistemom. Domaći su se konsolidovali poslije lošeg starta i stigli do gola poslije sjajne kontre. Vajzer je pronašao ove godine sjajnog Filkruga, koji je pogodio praznu mrežu za vođstvo 1:0.

U drugom dijelu Šalke je ponovo imao veći posjed lopte, bio više na polovini rivala, ali su u jeku inicijative poslije još jedne kontre primili gol. Ovaj put precizan je bio Dukš u 76. minutu. Gosti su krenuli na sve ili ništa ne bi li izbjegli sedmi uzastopni poraz i u 89. minutu su smanjili na 1:2 odličnim pogotkom Drekslera. Do kraja su žestoko napadali, ali nisu uspjeli da probiju bedem Verdera i dođu makar do boda, koji su možda po igri i zaslužili.

Rezultati – petak: Borusija Menhengladbah – Štutgart 3:1 (2:1) /Hofman 4, Tiram 25, Herman 90+4 – Tijago Tomas 35/, subota: Augzburg – Ajntraht 1:2 (1:1) /Beriša 1 – Rode 13, Knauf 64/, Dortmund – Bohum 3:0 (3:0) /Mukoko 8, 45, Rejna 12p/, Herta – Bajern 2:3 (2:3) /Lukebakio 40, Zelke 45p – Musijala 12, Čupo Moting 37, 38/, Hofenhajm – RB Lajpcig 1:3 (0:1) /Ruter 50 – Nkunku 17, 57, Olmo 69/, Majnc – Volfzburg 0:3 (0:1) /Vimer 33, Arnold 70, Baku 84/, 18.30: Verder – Šalke 2:1 (1:0) /Filkrug 30, Dukš 76 – Dreksler 89/, nedjelja od 15.30: Bajer Leverkuzen – Union Berlin, 17.30: Frajburg – Keln.