Jadranu pripao prvi ovosezonski bokeljski derbi

0

Vaterpolisti Primorca savladali su Primorac na Škveru 9:7 (1:3, 2:0, 3:1, 3:3) u poslednjem kolu prvog turnira Premijer Regionalne lige. Prethodno su oba tima ubjedljivo poražena od Juga.

Kotorani su mnogo bolje počeli utakmicu, poveli 3:0, ali nakon toga tačno 13 minuta i 16 sekundi nisu uspijevali da nađu put do mreže. Domaći su to iskoristili da preokrenu rezultat na startu treće četvrtine. Iskusni Damir Crepulja je prekinuo prazan hod ekipe Ranka Perovića (4:4), ali su David Stevović, Danilo Radović i Pavel Halturin odveli Novljane na sigurno odstojanje (7:4), pa su u poslednjih šest minuta vješto priveli meč kraju.

Crepulja na jednoj, te Halturin na drugoj strani, bili su najefikasniji akteri utakmice sa po tri gola.

U pobjedničkom timu je Džejk Muskat postigao dva, a Danilo Radović, Stevović, Matija Sladović i Matej Čaraj po jedan gol.

Kod Primorca je Vuk Drašković dva puta zatresao mrežu, a po jednom Aljoša Mačić i Marko Mršić.