Daleko od iznenađenja: Mec projurio Podgoricom

0

Rukometašice Budućnosti nijesu uspjele da prirede iznenađenje u „Bemax areni“ – Mec je slavio 36:28 (21:16) u četvrtom kolu EHF Lige šampiona i nanio crnogorskom šampionu drugi poraz ove sezone.

Francuski tim je upisao treću pobjedu i nakon pobjede u gostima protiv Đera u prošlom kolu, još jednom dokazao da ima kvalitet za visok plasman u elitnom takmičenju.

Budućnost je povela dva puta samo na startu meča (2:1, 3:2), ali je Mec tada preuzeo kontrolu nad dešavanjima na terenu i u 25. minutu stigao do velikih sedam golova viška (18:11).

I u nastavku meča su gošće bile šuterski raspoložene, kažnjavale sve greške tima Bojane Popović i došle do ubjedljive pobjede.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa 10 golova, dok je Ivana Godeč sedam puta zatresla mrežu rivala. Matea Pletikosić je postigla četiri gola.

Naredni meč, Budućnost će odigrati 15. oktobra kada u Podgoricu stiže Rapid Bukurešt.