Jovetić na klupi, Herta u nadoknadi ispustila pobjedu u Majncu

0

Fudbaleri Majnca i Herte igrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici sedmog kola Bundeslige.

Domaći tim je do izjednačenja došao u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Majnc je propustio priliku da se eventualnom pobjedom domogne drugog mjesta na tabeli, ali je bar prekinuo crni niz: ovo je bio tek prvi gol koji je postigao pred svojim navijačima u trećem meču u sezoni, dok je istovremeno u gostima zabilježio tri pobjede.

S druge strane, berlinska „stara dama“ nije imala sreće da dođe do tek druge pobjede u šampionatu.

Jedini gol u prvom poluvremenu na „MEWA areni“ postigao je Francuz Luka Tosar. Igrao se 30. minut kada je odlično sa lijeve strane centrirao Nigerijac Ejuke, a Tosar udarcem glavom savladao domaćeg golmana Centnera.

I za domaći tim je strijelac bio Francuz. Igrala se duboka nadoknada vremena kada je bivši igrač Strazbura Antoni Sasi izjednačio rezultat.

Stevan Jovetić je meč ispratio na klupi za rezervne igrače Herte.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze Majnc gostuje Frajburgu, dok Herta dočekuje u Berlinu  tim Hofenhajma.

U subotu od 15.30 igraju Augsburg – Bajern Minhen, Bajer Leverkuzen – Verder Bremen, Štutgart – Ajntraht Frankfurt, Borusija Dortmund – Šalke i od 18.30 Borusija Menhengladbah – Lajpcig.