Roma na vrhu: Dva gola Dibale

0

Fudbaleri Rome i Intera dominantno su došli do trijumfa u prvim mečevima četvrtog kola italijanske Serije A.

„Vučica” je na „Olimpiku” trijumfovala protiv novajlije u ligi Monce rezultatom 3:0 (2:0) uz dva gola najvećeg ljetošnjeg pojačanja Paola Dibale. Argentinac je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu, dok je tačku u drugom stavio štoper Rodžer Ibanjez. U dresu Rome je debitovao Andrea Beloti, koji je na teren ušao u 80. minutu umjesto Ejbrahama.

Inter je na sličan način došao do bodova, jer je rezultatom 3:1 (2:0) nadigrao Kremoneze. „Nero-azuri“ su poveli u 12. minutu preko Hoakina Koree, a u 38. je vođstvo duplirao Nikolo Barela. Sve dileme je otklonio Lautaro Martinez u 76. minutu, da bi utješni gol za goste postigao David Okereke u 90. minutu.

Rezultati: Sasuolo – Milan 0:0, Roma – Monca 3:0 (2:0) /Dibala 18, 32, Ibanjez 61/, Inter – Kremonese 3:1 (2:0) /Korea 12, Barela 38, Martinez 76 – Okereke 90/, srijeda od 18.30: Empoli – Verona, Sampdorija – Lacio, Udineze – Fiorentina, 20.45: Juventus – Specija, Napoli – Leće; četvrtak od 20.45: Atalanta – Torino, Bolonja – Salernitana.

Trenutni plasman: Roma 10, Inter 9, Milan 8, Napoli 7, Lacio 7, Atalanta 7, Torino 7, Juventus 5, Sasuolo 5, Fiorentina 5, Salernitana 4, Udineze 4, Specija 4, Empoli 2, Leće 1, Verona 1, Bolonja 1, Sampdorija 1, Kremoneze 0, Monca 0.