„Ajkulice“ sa „delfinima“ za bronzu: Mirovićevi učenici nisu preživjeli seriju domaćina od 6:0

0

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće za bronzu na Svjetskom prvenstvu u Volosu. Ekipa Miodraga Mirovića poražena je od domaćina Grčke 13:15, pa će se za treće mjesto boriti sa selekcijom Srbije koja je poražena od Mađarske 15:17 nakon peteraca.

„Crveni“ su igrali odlično tri četvrtine, na poluvremenu su imali gol prednosti 9:8, a na minut do kraja treće dionice i dva (11:9). Međutim, uslijedila je nevjerovatna serija Helena od 6:0, kojom su i riješili meč u svoju korist.

U crnogorskoj selekciji po dva gola postigli su Strahinja Gojković, Srđan Janović, Relja Vukanić i Tadija Matijašević, a po jedan Ognjen Moračanin, Nikola Petrović, Miloš Milinić, Andrija Roganović i Danilo Stupar. Kod Grka po tri gola postigli su Karacas i Likudis.

Meč između Crne Gore i Srbija za bronzu igra se od 18.15 sati.