Srpkinje maksimalno protiv Koreje, prvi set trajao skoro sat vremena

0

Odbojkašice Srbije savladale su Južnu Koreju i došle do četvrte pobjede u šest odigranih mečeva u ovogodišnjoj Ligi nacija. „Plave” su do trijumfa došle u tri seta 3:0 (40:38, 25:22, 25:22).

Prvi set trajao je gotovo sat vremena. Imala je Srbija i osam poena prednosti (13:5), ali je to vođstvo polako nestajalo i Južna Koreja uspjela je da na 23:23 dođe do izjednačenja. Korejke su imale sedam set lopti, Srbija je devetu pretvorila u vođstvo 1:0.

U drugom dijelu meča Južna Koreja je donekle kontrolisala situaciju sve do 18:18 kada je Srbija prešla u vođstvo i završila posao, da bi smo sličnu sliku vidjeli i u trećem setu u kome su srpske odbojkašice potvrdile trijumf.

Srbiju je sa 23 osvojena poena, kapitenski, predvodila Ana Bjelica. Od toga je Bjelica 19 poena donijela iz napada. Bianka Buša dodala je devet, kao i Sara Lozo. Jovana Stevanović osvojila je osam.

Sa druge strane mreže najefikasnija je bila Jerim Go sa 17 poena, a na 12 se zaustavila Minkjong Hvang.