Everton strahuje nakon poraza od Vest Hema

0

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su Everton rezultatom 2:1 u utakmici 31. kola Premijer lige. Karamele se poslije ovog poraza nalaze na 17. mestu na tabeli, što je samo jedna pozicija iznad opasne zone, dok sa druge strane Čekićari zauzimaju petu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Aron Kresvel doveo je klub iz Istočnog Londona u prednost u 32. minutu iz direktnog udarca. Gosti su poravnali u 53. minutu. Mejson Holgejt je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je promijenila smjer i na kraju završila u golu Fabijanskog za 1:1. Samo pet minuta potom Džarod Boven je vratio prednost na stranu Mojesove ekipe i ujedno postavio konačan rezultat. Napadač se našao na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u protivnički gol. Gosti su poslednjih 25 minuta igrali sa desetoricom, pošto je Makl Kin povukao protivničkog fudbalera i dobio drugi žuti karton.

Rezultati – subota: Liverpul – Votford 2:0 (Žota 22, Fabinjo 89 (penal)), Barnli – Siti 0:2 (De Brujne 5, Gundoan 25), Čelsi – Brentford 1:4 (Rudiger 48 – Janelt 50, 60, Eriksen 54, Visa 87), Lids – Sautempton 1:1 (Harison 29 – Vord-Praus 49), Vulverhempton – Aston Vila 2:1 (Joni 7, Jang 36 (autogol) – Votkins 86), Norič – Brajton 0:0, Mančester Junajted – Lester 1:1 (Fred 66 – Ihenačo 63); nedjelja: Vest Hem – Everton 2:1 (Kresvel 32, Boven 58 – Holgejt 53), Totenhem – Njukasl (17.30), ponedjeljak: Kristal Palas – Arsenal (21).

Trenutni plasman: Man. Siti 73, Liverpul 72, Čelsi 59, Arsenal 54, Vest Hem 51, Totenhem 51, Man. Junajted 51, Vulvs 49, Lester 37, Aston Vila 36, Sautempton 36, Kristal Palas 34, Brajton 34, Brentford 33, Njukasl 31, Lids 30, Everton 25, Votford 22, Barnli 21, Norič 18.