Bundesliga: Borusija u Minhenu savladala Bajern

0

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobijedili su u gostima minhenski Bajern sa 2:1, u 18. kolu njemačke Bundeslige.

Poveo je Bajern golom Roberta Levandovskog u 18. minutu, nakon asistencije Tomasa Milera.

U periodu od samo četiri minuta Borusija je uspjela da preokrene rezultat. Prvo je Florijan Nojhaus donio izjednačenje Borusiji golom u 27. minutu, da bi preokret i pobjedu timu iz Menhengladbaha donio Štefan Lajner golom u 31. minutu.

Borusija Menhengladbah je upisala šestu pobjedu u prvenstvu i sa 22 boda zauzima 11. poziciju. Bajern je trećim porazom ostao na 43 osvojena boda, devet više i utakmicom više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

U narednom kolu, Borusija Menhengladbah će dočekati Bajer Leverkuzen, dok će Bajern gostovati Kelnu.