Vrhunski derbi u Londonu: Četiri gola za poluvrijeme, do kraja moglo još toliko

0

Pravi novogodišnji spektakl u režiji Čelsija i Liverpula, najviše se raduju Pep Gvardiola i Mančester Siti

Možda se nije igrao svemirski fudbal, ali svako ko je u ovo nedeljn o veče bio kraj malih ekrana i pratio derbi na Stamford Bridžu može sa punim zadovoljstvom da kaže kako je imao šta da vidi! Odavno nismo gledali bolji i uzbudljiviji sudar istorijskih rivala sa Ostrva. Ako je pre godinu i po dana onih 5:3 zapravo bilo Liverpulovo iživljavanje nad Čelsijem, danas su fudbaleri dva engleska velikana priredila novogodišnji spektakl u pravom smislu te reči – četiri gola za poluvrijeme, do kraja moglo je da padne još toliko – 2:2 (2:2).

Apsolutno svega je bilo večeras u Zapadnom Londonu – uzbuđenja, briljantnih poteza, prelepih golova, prvoklasnih parada, oštrih duela, nadmudrivanja… Ma, cio paket! Kada se zavjesa spusti i podvuče crta, imaju razloga i jedni i drugi da žale jer je utakmica posle totalne dominacije Liverpula u uvodnih pola časa utakmice sve lako moglo da se okrene na Čelsijevu stranu. Dovela se utakmica ponovo u ravan već do poluvremena, kada smo umalo vidjeli i totalni rezultatski obrt, a u nastavku su se šanse ređale pred oba šesnaesterca. Rezultat se više nije mijenjao samo zahvaljujući dvojici čuvara mreže, Eduardu Mendiju i Kuivanu Keleheru pošto su majstorskim reakcijama sprečavali protivnike da u brdu izglednih situacija ponovo zatresu mrežu. Zbog toga ne bi bilo pogrešno konstatovati da su obojica golmana zaslužili epitet igrača utakmice.