Biće razvijena najveća zastava Srbije duga više od 500 metara i široka oko 10 metara, građane očekuju brojni sadržaji za sve generacije, humanoidni roboti će, uz harmoniku, igrati „Moravac”
Skup „Srbija jedna porodica”, na kojem će, kako je najavljeno, biti predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije, biće održan danas u Beogradu, na platou ispred Doma Narodne skupštine. Na ovo okupljanje je pozvao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici, a građani će na okupljanju moći da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju. Na skupu će biti razvijena najveća zastava Srbije, duga više od 500 metara i široka oko 10 metara. Građane očekuju brojni sadržaji za sve generacije, od muzičkog programa sa poznatim izvođačima do tehnoloških atrakcija, a najavljeno je da će posjetioci imati priliku da vide i humanoidne robote koji će, uz harmoniku, igrati „Moravac”.
Prema programu, nakon 11 časova biće organizovan bogat sadržaj za djecu, gdje će mališani sa roditeljima moći da uživaju u dječjim predstavama, interaktivnim sadržajima, igraonicama i edukativnim radionicama. Poslije 15 časova očekuje se, prema najavi, da će korteo koji će činiti mladi krenuti ka Skupštini, a nešto prije 16 časova počeće koncerti. Predviđeno je da veliki broj bajkera oko 17 časova krene kroz grad ka Skupštini, a da odmah zatim učesnici skupa ponesu veliku srpsku trobojku kroz grad ka platou ispred Doma Narodne skupštine. U 18 časova počinje glavni dio programa, gdje će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju „Moravac”, a zatim će se obratiti predsjednik Srbije Aleksandar Vučić. Najavljujući da će na skupu biti riječi o novim mjerama, Vučić je istakao i da će u ponedjeljak biti predstavljen javnosti kompletan paket mjera, koji će prije svega pomoći siromašnijim građanima. „Imaćemo narednih dana novi paket mjera, dakle predlaganje programa. Čućete nešto i u subotu o tome, ali u ponedjeljak ćemo moći, sad to mogu vama zvanično da kažem, da saopštimo kompletan paket javnosti Srbije”, rekao je Vučić u Inđiji, gdje se sastao sa građanima koji pješače ka Beogradu kako bi prisustvovali današnjem okupljanju i naglasio da je skup prije svega politika i pravac kuda Srbija ide.
Vučić je izrazio očekivanje da će ljudi biti zadovoljni. „I ovog puta smo gledali da napravimo, da tako ciljamo da sve što u paketu donosimo kao dobre mjere, da one budu ciljane, da pomognu prije svega onim siromašnijima i onim koji pripadaju nižem srednjem sloju, više njima, a nešto manje onima koji su bogatiji. U svakom slučaju, vjerujem da će ljudi na kraju krajeva biti zadovoljni”, dodao je Vučić. Istakao je da će penzije i dalje rasti, ali da ne mogu da porastu opet po 11 i 10 odsto, ali da će rasti. „Ponovo će da rastu dosta i vjerujem da će plate da rastu, možda čak i nešto više nego prošli put, tako da uskoro ćemo i to znati”, rekao je predsjednik.
Na skup je pozvao i predsjednik Srpske napredne stranke i savjetnik predsjednika Republike Miloš Vučević. „U subotu pravimo jedno veliko narodno sabranje pred Vidovdan. Vjerujem da ćemo imati važne poruke sa tog skupa i da ćete čuti koje ideje i ciljeve imamo. Pozivam sve ljude iz cijele Srbije koji imaju patriotska osjećanja da dođu i budu dio toga. Biće cijelog dana događaji, za djecu, roboti, drugačije političke ponude. Biće prikazana do sada najveća srpska zastava, ta naša sveta trobojka je opomena svima da su zastava i grb iznad svih nas”, poručio je Vučević. Istakao je da se poziv na ujedinjenje simbolizuje kroz srpsku trobojku, heraldiku grba, riječi naše himne i da u to vjeruju građani Srbije. „Vjerujem da ulazimo u stabilniji period koji ne zavisi samo od Srbije. Ko je u politici, on je uvijek u kampanji. Uvijek postoje aktivnosti. Ako sam ja dobro razumio predsjednika Srbije, u narednih nekoliko mjeseci nas očekuje odluka o raspisivanju izbora, a na jesen nas očekuju važne odluke”, naglasio je Vučević za RTS. Naveo je da je pred građanima Srbije važan početak sljedeće sedmice, kao i vikend. „U nedjelju imamo aktivan dan, predsjednik je najavio da će biti potpisan sporazum o završetku izgradnje Hrama Svetog Save, prije podne će Vojska Srbije pokazati naoružanje, čeka nas i događaj u Ravanici, u Kruševcu imamo obilježavanje Vidovdana”, rekao je Vučević.
Prvi potpredsjednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali pozvao je još jednom sve građane da dođu na skup, kako bi pokazali šta je snaga Srbije i poručio da su to upravo ljudi koji žele napredak i jedinstvo. „A snaga Srbije su ljudi, ljudi koji žele da Srbija raste, da napreduje, da nam rastu plate, da nam rastu penzije, da gradimo škole, bolnice, puteve, autoputeve, brze pruge, da našoj djeci ostavimo ljepšu i bolju Srbiju”, istakao je Mali u video-poruci objavljenoj na „Instagramu”. Poručio je ispred Skupštine Srbije svim građanima da dođu u što većem broju i pokažu složnu i snažnu Srbiju. „Nećemo slike nasilja, nećemo mržnju, nećemo podjele. Hoćemo mir, stabilnost, napredak, i zato vas pozivam: dođite ovdje, u što većem broju, da pokažemo šta je jedinstvena, složna i snažna Srbija. Srbija pobjeđuje, živjela Srbija”, rekao je Mali.
Na skup se pješke ka Beogradu uputilo i više grupa građana iz različitih pravaca i dijelova Srbije. Tako je grupa Srba sa sjevera KiM, iz Kosovskog Pomoravlja i Gračanice krenula juče ujutro put Kraljeva kako bi podržala politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića. Oni nose zastave Srbije i navode da žele da podrže Vučića, jer on snažno podržava Srbe sa KiM. Nakon Kraljeva nastavljaju put Beograda, gdje će se pridružiti sunarodnicima sa KiM i iz ostalih dijelova Srbije, da bi, kako navode, na skupu na platou ispred Doma Narodne skupštine dali punu podršku politici jedinstvene, jake i nezavisne Srbije. Miloš Ilić, koji je krenuo iz Gračanice, kaže da žele da pruže podršku predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću i politici koju vodi. „On je taj koji nas ujedinjuje, čini da budemo jedna srpska porodica koja ima budućnost, a budućnost za nas na Kosovu i Metohiji je od presudnog značaja za naš opstanak. Zato smo danas krenuli da podržimo politiku razvoja zemlje, jer kad je Srbija jaka ima više projekata i finansijske podrške i za nas Srbe sa Kosova i Metohije”, rekao je juče Ilić. Put Kraljeva i Beograda krenulo je oko 200 Srba iz Leposavića, Zvečana, Sjeverne Mitrovice i Zubinog Potoka, više od 150 Srba iz Kosovskog Pomoravlja i iz Gračanice i okolnih mjesta centralnog KiM, naveo je TV Most.
Predsjednik Vučić izjavio je da građani koji iz cijele Srbije pješače do Beograda kako bi prisustvovali skupu „Srbija jedna porodica” pokazuju da ne žele da dozvole da Srbija bude urušena, već žele da njihova zemlja nastavi da se razvija u dobrom pravcu. „Ove djevojke i momci, ljudi, prihvatili su to da nerijetko budu prokazani. I oni ne brinu zbog toga. Oni imaju nešto u šta vjeruju. To je ideal kako Srbija treba da izgleda: možemo bolje, ali nećemo da dozvolimo da nam Srbiju urušite, a vjerovali ili ne, urušili bi je nevjerovatnom brzinom”, rekao je Vučić u Inđiji. Portal „Ko si bre ti?” 30. juna, problem je nedovoljno pokazivanje brige prema ljudima.
Portal „Ko si bre ti?”, na koji će građani moći da prijave nepravilnosti funkcionera na lokalnom, ali i republičkom nivou, počeće sa radom u utorak, 30. juna, najavio je predsjednik Vučić. Rekao je i da je odštampano 60.000 listića na kojima će građani na današnjem skupu moći da zaokruže pet tema koje smatraju kao prioritetne i dodao da bi on kao običan građanin zaokružio nedovoljno pokazivanje brige o ljudima. Istakao je da je problem to što se ne pokazuje dovoljno brige o ljudima. „Kritikovao sam i Vladu i ministre zašto niste primili sindikate prosvjete, primaju ih sutra, ali nemoguće je da ih niste primili devet mjeseci. Kako je to moguće?”, naglasio je Vučić i dodao da ga posebno iritira korišćenje rotacija na službenim vozilima funkcionera. Izbori će za nas biti mnogo teški.
Za nas će izbori biti mnogo teški, uskoro će i iako će biti mnogo teški, ja vjerujem u snagu svih ovih ljudi, u njihovu volju, rekao je predsjednik Vučić. „Da vas ohrabrim, nisu loša istraživanja, valjda će biti bolja, vidjećemo”, rekao je Vučić u četvrtak uveče u Inđiji, gdje se sastao sa građanima koji pješače ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu „Srbija jedna porodica” 27. juna. Na pitanje zašto bi neko koga ne interesuje politika trebalo da dođe na skup 27. juna ispred Doma Narodne skupštine, Vučić je odgovorio: „Zato što vas interesuje vaša zemlja. Nije pitanje političkog opredjeljenja, da li vam se dopada ovaj ili onaj političar ili kako taj neko priča, da li govori ubjedljivo ili ne, već znate i sami, pogledate svoje roditelje, vidite koliku su platu imali ili koliku su penziju imali”, rekao je Vučić. Naveo je da nismo imali stabilan kurs dinara suštinski od Prvog svjetskog rata do sada. „Vi ćete mi reći da je bio deda Avram. Pa to je trajalo godinu i tri mjeseca. Mi nismo imali stabilan kurs godinama, nikada u svojoj istoriji. Mi sada to imamo 14 godina, samo što mi sad uzimamo sve kao da je podrazumijevajuće, a ništa nije podrazumijevajuće. Vrlo brzo bi nam pokazali da to nije podrazumijevajuće, kao što i mir i slobodu uzimamo kao podrazumijevajuće”, rekao je Vučić.
Ukazao je da je potrebno mnogo znanja i hrabrosti da se izbjegnu sankcije, kao i da izbjegnu sve moguće osude, a da se istovremeno čuva nezavisnost svoje zemlje, mogućnost slobodnog odlučivanja i sve drugo. „Tako da, hoću da kažem, mnogo je razloga za to, ali glavni razlog je taj što mi nećemo da širimo mržnju, mi nećemo da tražimo osvetu i revanš za svo zlo koje su nam učinili”, rekao je Vučić. Poručio je da zato hoće zemlju koja nije podijeljena, već zemlju u kojoj ćemo razlike da pokazujemo na izborima, a u međuvremenu da pokazujemo poštovanje. „Od nas nećete da čujete da čekamo da ’plivaju’, da skaču ovamo, da idu onamo, da ih mučimo, maltretiramo. Mi to nećemo”, istakao je Vučić. Dodik: Pozivam sve da prisustvuju veličanstvenom okupljanju srpskog naroda.
U subotu, 27. juna, Srbija će još jednom pokazati svoju snagu, jedinstvo i vjeru u budućnost, Aleksandar Vučić je pokazao da Srbija može da se razvija, čuva nacionalne interese i istovremeno gradi mir i saradnju sa svima, naveo je lider SNSD-a Milorad Dodik na platformi „Iks”, prenio je RTRS. On je dodao da je takva Srbija važna i za Republiku Srpsku, jer je najveća snaga u „međusobnom jedinstvu i neraskidivim vezama našeg naroda”. Dodik je istakao da je uvjeren da će Srbija i ovog puta pokazati da vjeruje u sebe, svoju budućnost i politiku odgovornosti. „Republici Srpskoj je uvijek drago da vidi snažnu, uspješnu i stabilnu Srbiju, jer je to uspjeh cijelog srpskog naroda. Pozivam sve patriote iz Republike Srpske, Crne Gore, Kosova i Metohije i Srbije da prisustvuju veličanstvenom skupu srpskog naroda”, naglasio je Dodik.
(politika)

Velicanstven skup koji ce pokazati snagu ujedinjene Srbije.
Pred Vidovdan da se sakupimo.
Veliki skup rodoljuba danas u Beogradu!
Srbija je danas jedna porodica! Dođite da pokažemo jedinstvo.
Naša zemlja je pobedila sve nedaće koje smo imali prethodnih godina!
Srbija pokazuje jedinstvo i slogu danas ispred parlamenta.