Argentinski stručnjak preuzeo odgovornsot za loš rezultat Urugvaja.
Drugi put uzastopno, Urugvaj nastup na Svjetskom prvenstvu završava u grupnoj fazi.
Poraz od Španije (1:0), bio je koban za selekciju iz Južne Amerike.
Svi su očekivali da prođe dalje, a sada moraju da pakuju kofere.
„Nisam uspio da iskoristim puni potencijal urugvajskih igrača. Što se tiče Valverdeove izmjene, želeo sam da budemo opasniji u napadu Mislim da smo zasulužili malo više sreće s obzirom na igru koju je prokazao u ova tri duela i da je trebalo da osvojimo sedam bodova, a ne dva.
Niko sada ne želi da sluša objašnjenja. Snosim svu odgovornost za razočaravajući posao koji sam obavio“, istakao je Marselo Bjelsa, selektor Urugvaja.
(Dan)
