U utorak, 23. juna, sa početkom u 20 časova, posjetioce Gvarnerijusa u Beogradu, Džordža Vašingtona 12, očekuje solistički koncert pijanistkinje Milice Opačić.

U prvom dijelu večeri, mlada umjetnica će publiku provesti kroz djela velikana pijanističke literature – Šuberta, Geršvina i Griga.

Drugi dio koncerta biće u znaku kamerne muzike, kada će se pijanistkinji na sceni pridružiti gosti koncerta – kamerni ansambl „Bell`anima”.

Ovaj perspektivni trio, koji uz Milicu Opačić (klavir) čine i izuzetni mladi muzičari Mateja Ćuković (klarinet) i Vanja Radović (viola), izvešće jedno od najljepših djela kasnog romantizma – čuveni Dvostruki koncert za klarinet, violu i klavir Maksa Bruha.

Ulaz na koncert je slobodan.

(POLITIKA)

Tagovi