Portparol Demokratske partije socijalista (DPS), Miloš Nikolić, saopštio je da je, neuspjehom sastanaka koji su se održavali u prethodna dva dana, a čija tema je bio pokušaj okupljanja na jednoj listi, opozicija je još jednom pokazala svoju slabost i snagu sujeta njenih lidera.
„Od samog početka, bilo je jasno da je ovaj skup osuđen na neuspjeh te da se radi o simulaciji saradnje između zavađenih političkih subjekata, koji su se sastali samo zato što je SPC to od njih tražila“, kazao je Nikolić.
Kako se navodi u saopštenju, o nivou povjerenja koji vlada među opozicijom, najbolje govori činjenica da lideri stranaka priznaju da ne mogu zajedno ni na jednu listu.
„Kao sto su priznali i da su svjesni kakav im je rejting kod građana kada su izrazili spremnost da im se sklone sa očiju do završetka izbora, ne bi li im drugi donijeli pobjedu, a oni nakon toga preuzeli čelne pozicije.“
