Komite divljaju, DPS potpaljuje nacionalističke vatre, tužilaštvo i sudstvo i dalje utamničeni u okove bivšeg režima, tajkuni na sigurnom, narod gleda kako je izigran i prevaren. A premijer Zdravko Krivokapić “hrabro” i “odlučno” smjenjuje svog ministra pravde Vladimira Leposavića. Zajedno sa komitama, DPS-om, tajkunima, Ivicom bez marice, Milivojem…
Da nije žalosno i tragikomično, bilo bi smiješno.
I nema dalje. Premijer koliko danas treba da u Vladu pozove predstavnike političkih partija koje su pobijedile na izborima. Da se zahvali pojedinim ministrima, da prizna da je pogriješio kada je istjerao one koji su pobijedili iz Vlade, da zamoli za oproštaj i da podnese ostavku. Da u Vladu uđu oni koji su pobijedili na izborima i da stanu na kraj ovom divljanju i hajdučiji.
Na svaki status nekog komite premijer Zdravko streca. Na svaki izlazak njih nekoliko na ulicu Zdravko povuče predloženi zakon. Upravljaju li komite Zdravkom ili Zdravko ne upravlja Vladom?
To je jedini izlaz iz svega ovoga. To je izlaz iz ćorsokaka u koji nas je kroz sedam prstenova i krugova ispitivanja uveo premijer početnik sa pojednim ministrima “ekspertima”.
Dok nije kasno, premijer da podnese ostavku, da parlamentarna većina sjedne za sto i odmah oformi novu Vladu. Koliko je danas ili sjutra. I krene u demontažu sistema. Bez izuzetaka.
