Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović kazao je – odgovarajući na pitanje da li Vlada treba da nastavi da funkcioniše bez Ure, odnosno da li njeno mjesto treba da zauzmu drugi subjekti – da Vlada treba da nastavi sa svim njenim konstituentima, ali i da treba da bude ojačana predstavnicima partija manjinskih naroda.
Bogdanović: Vlada da nastavi s Urom, ali i da je ojačaju manjine
“To je u prethodnih godinu bilo zalaganje i svih drugih subjekata parlamentarne većine – koliko nas sjećanje služi – ako su pozivi bili iskreni. Manjinski narodi su istinsko bogatstvo Crne Gore i ko god ovo da saopšti, nije u pitanju politički marketing već najtvrđa činjenica. Zbog toga smo nebrojeno puta ponovili da svaka vlada mora da u svom sastavu ima predstavnike partija manjinskih naroda, bez obzira ko konstituiše vlast”, rekao je Bogdanović “Vijestima”.
