Potpuno je evidentno da su mjere koje smo imali pred Novu godinu dale odgovarajuće pozitivne rezultate, saopštila je ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović.
Mjere koje će biti na snazi do 19. januara.
Najvažnija izmjena u odnosu na dosadašnje mjere odnosi se na uslove prelaska crnogorskih granica. U narednih sedam granice je moguće prelaziti uz ispunjen najmanje jedan od četiri uslova iz EU digitalne COVID potvrde:
1. Da je osoba potpuno vakcinisana propisanim brojem doza vakcina protiv koronavirusa i da od dobijanja posljednje doze vakcine nije prošlo duže od šest mjeseci;
2. Negativan PCR test na SARS-Cov-2 ne stariji od 72 sata;
3. Negativan brzi antigenski test ne stariji od 48 sati;
4. Dokaz da je osoba preboljela COVID-19 (prošlo ne manje od 10 dana i ne više od šest mjeseci od pozitivnog PCR ili brzog antigenskog testa);
Dodatno, omogućava se rad fitnes centrima i teretanama uz EU digitalnu COVID potvrdu i uslov da se za jednu osobu mora obezbijediti prostor od 10m2.
Dozvoljene su posjete advokatima i sudskim vještacima u obavljanju službene dužnosti uz posjedovanje EU digitalne COVID potvrde.
Ostale mjere ostaju na snazi.
U kontekstu aktuelnog epidemiološkog trenutka, razmotrili smo i uslove nastavka školske godine. Raspust će biti produžen sedam dana, tako da će školska godina, umjesto 24. januara početi 31. januara. O ovoj mjeri konačnu odluku donijeće Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta. Časovi će trajati pola sata uz obavezno nošenje zaštitnih maski. Ova mjera ostaje na snazi.

Najbolji izvršitelj novog svetskog poretka nastavlja da sprovodi torturu nad građanima svoje zemlje. Ajde što građani ne mogu da uđu bez nekog od ovih dokumenata, ali je interesantno da više ne mogu ni da izađu. U prevodu su osuđeni na kaznu zatvora, a ni sudiju ni krivicu nemaju. Najgore u svemu ovom je što ona besomučno krši i Ustav i sve zakone koji ljudima garantuju slobode. Još gore je što niko od političara i ostalih ljudi ne vide ovu njenu agendu. Odnosno ne žele da je vide.
Najbolji izvršitelj novog svetskog poretka nastavlja da sprovodi torturu nad građanima svoje zemlje. Ajde što građani ne mogu da uđu bez nekog od ovih dokumenata, ali je interesantno da više ne mogu ni da izađu. U prevodu su osuđeni na kaznu zatvora, a ni sudiju ni krivicu nemaju. Najgore u svemu ovom je što ona besomučno krši i Ustav i sve zakone koji ljudima garantuju slobode. Još gore je što niko od političara i ostalih ljudi ne vide ovu njenu agendu. Odnosno ne žele da je vide.