Kompanija Bemax, koja se povezuje sa vrhuškom DPS-a, krenula je u zatvaranje poslova u Crnoj Gori, u toku je prodaja značajnog broja sredstava kojima raspolažu, a u planu je da biznis presele iz države, potvrđeno je BORBI iz više izvora.
Kako saznajemo, već su ostvareni određeni kontakti, pa je gotovo izvjesno da će Bemax nastaviti da poslovno djeluje u Švajcarskoj, gdje su dobili određene ponude.
Spekuliše se da su tamo dobili već određene poslovne ponude, pa sada žure, u susret izboru nove garniture u tužilaštvu Crne Gore, da sve poslove ovdje zatvore.
Prema nezvaničnim informacijama, značajan dio mehanizacije kojom raspolažu je već u fazi prodaje, naročito kamioni.
Naši izvori su potvrdili da je gotovo izvjesno da je Švajcarska novo stanište te kompanije, a da je za to najzaslužniji prvi čovjek DPS-a Milo Đukanović.
Pošto je postalo izvjesno da od povratka DPS-a na vlast nema ništa, polako svi ljudi bliski bivšem režimu pakuju kofere, naročito jer je izvjesno formiranje nove Vlade, koja će naslijediti nesposobni kabinet premijera Zdravka Krivokapića, zahvaljujući kome DPS u poslednjih godinu dana nije poslat u političku pošlost.
MILOVA PUTOVANJA U ŠVAJCARSKU
Bivši premijer i aktuelni predsjednik Crne Gore Milo Đukanović najmanje je tri puta slijetao i zadržavao se na aerodromima u Švajcarskoj bez zvaničnog objašnjenja, dok se za 12 letova Vladinim avionom od juna 2016. do marta 2020. godine na te destinacije ne znaju ni putnici ni razlozi.
Možda upravo u toj činjenici treba tražiti razloge što Bemax planira da poslovanje nastavi baš u toj zemlji. Još ako se zna da je tamo nastanjen kontroverzni biznismen Stanko Cane Subotić, partner i ortak Đukanovića, onda postaje sve jasnije.
ACO ĐUKANOVIĆ, LUKSEMBURG, ŠVAJCARSKA I DUBAI
Zanimljivo je i da je stariji brat šefa DPS-a, Aco Đukanović, nakon što je ta partija izgubila vlast, napustio Crnu Goru i nastanio se, kako se spekuliše, u Luksemburgu, koji nije tako daleko od Švajcarske. I u tom podatku može da leži istina zbog čega Bemax kreće na pomenuto tržište i zašto napuštaju Crnu Goru.
Bolji poznavaoci političkih prilika u Crnoj Gori tvrde da će se DPS vrhuška u narednom periodu kretati u dva pravca. Jedan je ka Švajcarskoj, drugi je ka Dubaiju. I ta dva kanala već uveliko funkcionišu u praksi.
ODLAGANJE OTPUŠTANJA RADNIKA NAKON IZBORA U PODGORICI
Napuštanje Bemaxa sa tržišta u Crnoj Gori otvoriće socijalnu Pandorinu kutiju. Naime, ta kompanija zapošljava preko hiljadu radnika koji bi, nakon njihovog ozbiljnog povlačenja sa ovog tržišta ostali na ulici.
Prema nekim informacijama do kojih je BORBA došla, Milo Đukanović je zaustavio otpuštanje radnika prije izbora u Podgorici koji su planirani za maj ove godine, kako DPS ne bi trpio još veću štetu u kampanji. Inače, povlačenjem Bemaxa iz Crne Gore, preko hiljadu radnika, to je izvjesno, ostaće bez posla.
VEZE BEMAXA I DPS-a
Osnivač, stopostotni vlasnik i direktor preduzeća je Veselin Kovačević. U medijima se spekulisalo da iza ove firma stoji nekadašnji ministar vanjskih poslova Milan Roćen, za koga se tvrdi da je siva eminencija crnogorske unutrašnje i spoljne politike, ali i vlasnik iz sjenke preduzeća Bemax, ali je on to više puta demantovao.
Preduzeća Bemaks i Geneks su nastala u predreferendumskom periodu rastući neuobičajenom brzinom i dobijajući stotine miliona evra vrijedne poslove javnih radova.
Kruna njihovog poslovanja bio je angažman na dijelu auto-puta od nekoliko stotina miliona evra.
Osim ovih poslova Bemax i Genex su dobili najznačajnije koncesije od malih hidroelektrana do iskopa pijeska i šljunka.
Za nepunih 10 godina napravili su apsolutni monopol u industriji betona. Za to vrijeme upravo su oni i dio policijskih struktura u tadašnjim opozicionim i novinskim krugovima dobili naziv „klan iz Granda“.
Građevinska firma, koja je povezana sa vrhom Demokratske partije socijalista (DPS) i za koju su mnogi i tvrdili da će imati najviše koristi od auto-puta, za četiri godine je oslobođena 8,45 miliona evra PDV-a.
Za Bemax su mnogi opozicionari prije početka gradnje auto-puta govorili da je taj posao upravo za firme bliske vlasti.
Prema poslednjim podacima, Bemaks je ugovorio poslove teške 240 miliona na auto-putu.

Oce da uruse ekonomiju preko svojih firmi,ali otkrivaju koje su njihove firme.Vise i ne kriju.Sve to treba ispitati sto su radili pod Hitno.
Oce da uruse ekonomiju preko svojih firmi,ali otkrivaju koje su njihove firme.Vise i ne kriju.Sve to treba ispitati sto su radili pod Hitno.
Mene licno, ama bas ni 0.01%, ne interesuje sta radi Vucic…
Mene licno, ama bas ni 0.01%, ne interesuje sta radi Vucic…
Sad je izvjesno da ni Krivokapic nece dugo ostati. Bemaks ima pouzdanu informaciju, cim se odlucio da napusta domovinu. Bitno je spasiti glave a business o tom po tom.
Sad je izvjesno da ni Krivokapic nece dugo ostati. Bemaks ima pouzdanu informaciju, cim se odlucio da napusta domovinu. Bitno je spasiti glave a business o tom po tom.
To samo znaci da idu internacionalno i pretvaraju u kes sto mogu, sto znaci da ce BEMAX biti multinacionalna kompanija i vjerovatno veca i mocnija nego sad.
To samo znaci da idu internacionalno i pretvaraju u kes sto mogu, sto znaci da ce BEMAX biti multinacionalna kompanija i vjerovatno veca i mocnija nego sad.
Sto ne pohapse te biznismene nego ih pustaju
Sto ne pohapse te biznismene nego ih pustaju
Nema bjezanja sad!Pod hitno zamrznuti svu imovinu dok se ne istrazi sve.
Profiteri u diktaturi se moraju suociti s pravdom!
Nema bjezanja sad!Pod hitno zamrznuti svu imovinu dok se ne istrazi sve.
Profiteri u diktaturi se moraju suociti s pravdom!
Povući ćete ih za qrac svi odreda, ooooo četnici…. ahhhhaaahahahaha
Povući ćete ih za qrac svi odreda, ooooo četnici…. ahhhhaaahahahaha
ko je dozvolio odlaganje izbora tuzilastva do zavrsetka dionice auto puta . Demokrate i premijer samo za koju sumu novca su to uradili
ko je dozvolio odlaganje izbora tuzilastva do zavrsetka dionice auto puta . Demokrate i premijer samo za koju sumu novca su to uradili
Neka idu oči im se da Bog da ne viđelo. Oni su uništili i opljačkali Crnu Goru. Koju ekonomiju da oni unište ako odu? Pa oni su je uništili svojom pljačkom i korupcijom. Tolike fabrike su se zatvorile a ne jedna tajkunska firma koja ima stotinjak vozača kamiona koji će naći posao u nekoj drugoj firmi.
Neka idu oči im se da Bog da ne viđelo. Oni su uništili i opljačkali Crnu Goru. Koju ekonomiju da oni unište ako odu? Pa oni su je uništili svojom pljačkom i korupcijom. Tolike fabrike su se zatvorile a ne jedna tajkunska firma koja ima stotinjak vozača kamiona koji će naći posao u nekoj drugoj firmi.
Da je ovo Vlada kakvu je narod tražio do sad bi imali poštenog tužioca koji bi kako treba pročašljao Bemaks pa bi im blokirao račun, gazde u zatvor a firmu bi preuzela država da naplati šta je pokradeno. DF je imao plan kako napuniti budžet od ovih koji su ga opljačkali. Nažalost Vlada Zdravka Krivokapića je postavljena da im da luft od preko godinu dana da se nekažnjeno izvuku.
Da je ovo Vlada kakvu je narod tražio do sad bi imali poštenog tužioca koji bi kako treba pročašljao Bemaks pa bi im blokirao račun, gazde u zatvor a firmu bi preuzela država da naplati šta je pokradeno. DF je imao plan kako napuniti budžet od ovih koji su ga opljačkali. Nažalost Vlada Zdravka Krivokapića je postavljena da im da luft od preko godinu dana da se nekažnjeno izvuku.
Svak8 dan procitas novu glupost na ove smrdinanske.medije.. za vasu informaciju M Djukanovic nine odavno.u dobrim odnosima sa Bemaxom, A Djukanovic je Luksemburg vidio samo jednom na par dana.. a ja da sam na bemaxovo mjesto sve radnike bih raspustio i svu mehanizaciju prebacio na kosovo ili albaniju pa i evropu.. zatvorite jos i tu firmu i onda cemo svi da zivimo od 100e na birou rada.. bravo experti.. juce smo vidjelinkako ste htjelinda podmetnete voliju da bi ga zatvorili… kako god ni srbijanske ga firme odje radit nece.
Svak8 dan procitas novu glupost na ove smrdinanske.medije.. za vasu informaciju M Djukanovic nine odavno.u dobrim odnosima sa Bemaxom, A Djukanovic je Luksemburg vidio samo jednom na par dana.. a ja da sam na bemaxovo mjesto sve radnike bih raspustio i svu mehanizaciju prebacio na kosovo ili albaniju pa i evropu.. zatvorite jos i tu firmu i onda cemo svi da zivimo od 100e na birou rada.. bravo experti.. juce smo vidjelinkako ste htjelinda podmetnete voliju da bi ga zatvorili… kako god ni srbijanske ga firme odje radit nece.
A niko ne.pominje sto su se vec vise od pola godine sa poslovima u Sloveniju preselili Baca Radovic sa Zetagradnjom i Celebic.. svintreba sve da pogase pa da vidimo kako ce experti da to ozive..
A niko ne.pominje sto su se vec vise od pola godine sa poslovima u Sloveniju preselili Baca Radovic sa Zetagradnjom i Celebic.. svintreba sve da pogase pa da vidimo kako ce experti da to ozive..
To se može zaustaviti. Ako ih neko pusti, neće biti dobro. Zatražiti međunarodnu arbitražu. Oduzeti kompaniju i nacionalizovati.
To se može zaustaviti. Ako ih neko pusti, neće biti dobro. Zatražiti međunarodnu arbitražu. Oduzeti kompaniju i nacionalizovati.