96. minut koban za Partizan

0

Fudbaleri Partizana ispustili su pobjedu u spektakularnom susretu prvog kola nove sezone Superlige Srbije, pošto su u Bačkoj Topoli remizirali protiv TSC-a 3:3.

U utakmici je viđeno nekoliko preokreta i dva neiskorištena jedanaesterca. Pobjeda je bila „u rukama“ crno-bijelih, ali su bez nje ostali u 96. minutu.

Utakmica je počela na neočekivan način, Partizan je već u 12. minutu bio u zaostatku od jednog gola. Goran Antonić je zatresao mrežu Nemanje Stevanovića, a prije toga je TSC imao još nekoliko opasnih napada.

Završnica prvog poluvremena donijela je pregršt uzbuđenja. Bibars Natho je izjednačio na 1:1, u 40. minutu, dok ondah zatim u 42. minutu Kristijan Belić kompletirao preokret. TSC nije dugo čekao na izjednačenje, jer je već u 50. minutu na semaforu stojalo 2:2. Tada je Ifet Đakovac iskoristio penal u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku, Bibars Natho nije iskoristio penal u 55. minutu, jer je Veljko Ilić pročitao njegovu namjeru. Vrhunac meča se dogodio u 78., odnosno 79. minutu.

Poslije faula Danila Pantića, TSC je dobio i drugi penal na meču, ali je ovog puta Stevanović odbranio udarac Ifeta Đakovca, da bi već u narednom napadu Partizan stigao do 3:2. Poslije centaršuta sa lijeve strane, novo pojačanje crno-bijelih Mateus Saldanja bio je na pravom mjestu i uspeo da postigne gol.

Činilo se da će tu biti kraj, ali su se gosti greškama postarali da rezultat bude nerešen. Aldo Kalul je u finišu nespretno dobio drugi žuti karton, a ubrzo je Nemanja Antić olako poklonio korner TSC-u. Upravo nakon kornera, Nemanja Stojić uspijeva da postavi konačnih 3:3, ostavivši tako Partizan bez trijumfa.