KOME PRETI MEDENICA

0

Piše: Perica Đaković

Šta je želio iskusni advokat Zdenko Tomanović, čovjek koji je branio i Slobodana Miloševića, kada se odlučio za iznenadno pojavljivanje Vesne Medenice na tv ekranima.

Dilema je da li je htio da njegova štićenica pošalje poruku narodu ili nekim pojedincima? Ako je u pitanju narod, onda mislim da je to bio čist promašaj!

Bezuspješno je Vesna htjela da ostavi utisak odlučnosti i autoriteta, koji je odavno izgubila. Poruke koje je slala preko Skaj aplikacija i telefona (jednog ili drugogog svejedno) su ipak bile autoritativnije od poruka nekada prve dame crnogorskog pravosuđa.

Čini se da je kod naroda, koji je skoro pa gladan, način manekenskog pojavljivanja Medenice u skupom kompletu sa šalom imao kontra efekat.

Možda je bilo pametnije da se odlučila za skromniji i jeftiniji stil, sličan onome kakvu smo je viđali u prilici kada je u pratnji policajaca odlazila na saslušanja.

O nadmenosti njenog nastupa ne želim trošiti slova, jer ona je i ovog puta, zaboravljajući da ne komunicira sa podređenima, demonstrirala svoj bahati stil ophođenja.

Ono što je svima upalo za uho jeste njena izjava da je antifašista i Crnogorka. Tim riječima nije umanjila ni malo svoju ljutitu psovku upućenu četničkim majkama.

Možda je „Veke“ mislila da su njeni dojučerašnji prijatelji još uvijek moćni kao kada su je mimo ustava i treći put birali za predsjednicu Vrhovnog suda.

Ako je cilj njenog TV nastupa bio da uputi nekim ljudima poruku da i ona može progovoriti ukoliko je oni ne zaštite, onda je možda barem za mase uspjela.

Ali tek tu je ostalo otvoreno pitanje „kome je to Medenica uputila prijetnje“? Ko će se to na njenu udicu zakačiti?

Da li je, kako neko reče, adresa Specijalni državni tužilac koji je baš tada primao veliko priznanje i to iz ruku, ni manje ni više, američkog sekretara gospodina Blinkena, ili je to neko od njenih mecena i zaštitnika?

Da li je gospođa Medenica htjela time da poruči da ona nije Svetozar Marović koji je mislio da će šutnjom da bolje prođe, vidjećemo izgleda ubrzo.

U svakom slučaju, između ostalog saznali smo i to šta kod nas znači i koliko je velikodušno kumstvo.

Povodom ovog medijskog nastupa osobe osumnjičene za stvaranje kriminalne organizacije prisjetit ću se riječi profesrke Mare Šćepanović: “Tužno je da imamo uvažene građane pa i goste na medijima ljude koji su osvjedočeni „nečestiti ljudi“.

Nekad se znalo, mogao je čovjek da ukrade, slaže, prevari, ali nekako je on bio bojkotovan od većine.

Danas većina prihvata sve ljude koji su krali, varali, plagirali. Što bi rekli snašao se čovjek.

A mi ćemo, bojim se, i dalje trčati za onima koji su se snašli“.

Ono po čemu ćemo pamtiti nedjelju u kojoj je ipak počeo i popis, jeste da je došlo i do prvog razmimoilaženja u dijelu novoformirane crnogorske izvršne vlasti.

Kamen spoticanja je bezbjedonosni sektor ili tačnije vrh crnogorske policije.

Mislio sam da su stvari među novim koalicionim partnerima jasno podjeljene i da su Demokrate dobile taj sektor, a to znači i pravo da oni biraju i postavljaju direktora policije.

To što sam ja mislio i čini mi se većina građana, nije toliko bitno, koliko je bitno da su tako mislili i da tako smatraju u vrhu

Demokrata, pa su tako i nastupili ne dozvoljavajući pojedincima iz PES-a da to drugačije tumače.

Zavarničilo je na Vladi, prema dobro obavještenima, ministar pravde gospodin Milović je tražio smjenu čelnih ljudi UP, ANB-a i Specijalnog policijskog odjeljenja, i upitao kolege Demokrate: „Treba da odlučite sa kim ste u koaliciji, sa nama ili sa GP URA? Ako ste sa Urom, dajte da se pozdravimo!“

Na ovo su oštro reagovali Bečić, Krapović i Šaranović, dajući do znanja da ovo nije „sastanak PES-a“ već Vlade, a stvar je pokušao da smiri i sam premijer, koji je sa Vlade ovu polemiku preneo na vandredni sastanak samo PES-a i Demokrata.

Epilog tog sastanka je da će u prvo vrijeme biti ispoštovana odluka Suda i da će direktor UP biti sudski vraćeni smijenjeni Brđanin.

Da li je ovu raspravu i prve varnice prekinuo vikend, ili ćemo morati sačekati i prvi snijeg da vidimo tragove, znaćemo ubrzo.
A što se popisa tiče, gdje je dosta varničilo, on se sprovodi u savršenom miru i redu, već je popisano kažu u Monstatu preko 310.000 građana.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.