Slovenci „čestitali“ crnogorskim kadetima ulazak u odabrano društvo

0

Kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Slovenije 3:0 (25:16, 25:11, 25:16) na debiju u prvom kolu grupe „I“ Evropskog prvenstva, čiji je domaćin. Izabranici selektora Darka Prebiračevića tek na trenutke uspjeli su da pariraju aktuelnom prvaku Evrope, u utakmici koja je bila veliko iskustvo za naš mladi sastav.

Najbolji dio meča bila je prva polovina uvodnog seta, u kojoj su domaći vodili u nekoliko navrata i bili u egalu do 11:11, kada je rival ušao u seriju poena i pokazao zašto je kao najbolji sastav stigao u Podgoricu. Na kraju prvog seta 25:16 za Sloveniju.

U drugom setu Crna Gora je povela 3:1 ali je do kraja jurila zaostatak. Crnogorski odbojkaši bili su u igri do rezultata 13:10 za Sloveniju, međutim izostao je veći otpor do kraja seta, koji je pripao evropskom prvaku 25:11.

Za razliku od uvodna dva, Crna Gora je odigrala bolje u drugoj polovni trećeg seta, u kojoj je uspjela da ublaži zaostatak za Slovencima. Ipak, gosti su zaokružili dobar meč sa 25:16 u trećem setu i došli do prve pobjede na turniru.

Najefikasniji igrač u debitantskoj utakmici kadetske reprezentacije Crne Gore na evropskoj odbojkaškoj smotri bio je Luka Lojić sa pet poena, dok je kod Slovenije osam poena osvojio Jan Rifelj.

Naredni meč Crnu Goru očekuje u četvrtak, 20. jula, sa Grčkom od 20 sati, takođe u sportskoj dvorani kompleksa „Verde”.

U grupi „I“, u dvorani kompleksa „Verde“, pobjeda Bugarske nad Austrijom, takođe 3:0 (25:17, 25:13, 25:23), dok su uvodna dva meča bila neizvjesna i riješena su u pet setova. Estonija je nakon preokreta pobijedila Belgiju 3:2 (17:25, 25:19, 11:25, 25:19, 15:9), a selekcija Turske slavila je protiv uporne reprezentacije Grčke 3:2 (25:20, 23:25, 25:20, 22:25, 15:12).

U grupi „II“, čiji se mečevi igraju u dvorani Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra, Francuska – Srbija 3:0 (25.13, 25:18, 25:13), Češka – Finska 1:3 (21:25, 25:21, 16:25, 23:25), Poljska – Španija 1:3. U posljednjem meču dana Italija sigurna protiv Holandije, takođe 3:0 (25:22, 25:19, 25:13).

CRNA GORA – SLOVENIJA 0:3 (16:25, 11:25, 16:25)

Podgorica – sportska dvorana „Verde. Gledalaca: 150. Sudije: Šonmakers (Belgija), Zotović (Srbija).

Crna Gora: Radić (libero), Marović (libero), Stanojević 2, Šunjevarić, Andrović, Božović, Drešić 3, Lojić 5, Milosavljević 1, Poleksić 1, Konatar, Šebek, Petričević, Karanikić; selektor: Prebiračević.

Slovenija: Kastelič 2, Medved 4, Zalokar (liber), Repnik 1, Rifelj 8, Jensterle 2, Zmagaj 1, Hribernik (libero), Ručigaj 5, Slatinšek 6, Špes Podbregar 5, Cestnik 1, Kac 2, Klinger 3; selektor: Jež.