Zvezdino sjajno drugo poluvrijeme za pobjedu nad Olimpijakosom

0

Vratio se na teren Lorenzo Braun, vratila se i Crvena zvezda pobjedničkim navikama. Uz maestralnu partiju američkog košarkaša koji je došao do najboljeg skora u Evroligi u karijeri (34 poena), Beograđani su napravili veliki preokret u drugom poluvremenu i slavili veoma važnu pobjedu protiv Olimpijakosa, koja ih aktivno uključuje u borbu za TOP 8 fazu – 88:81.

Ako dosad nije bilo jasno, sad definitivno jeste da Zvezda ne izgleda isto kad se na terenu nalazi Lorenzo Braun. Uostalom, Amerikanac je definitivno i najzaslužniji za pobjedu, pošto je uspio da vuče ekipu i kada jes išlo i kad nije. Iako prvo poluvreme nije nagovještavalo da će Zvezda moći da izvuče bilo šta,  pokazala je u nastavkui da umije da odgovori u izuzetno teškom položaju. Sjajnom trećom četvrtinom utakmica je u potpunosti okrenuta na vodenicu domaćina, koji je produbio usnulu publiku u Areni.

Nestale su tada sve izgubljene lopte koje smo vidjeli na dijelu tokom većeg dijela prvog poluvremena. Krenula je Zvezda da igra prepoznatljivu odbranu, a uz dosta samopouzdanja vidjeli smo i veliki broj pogodaka sa distance. Naročito je u tim trenucima bio raspoložen Bili Beron, koji je uz fenomenalnog Lorenza Brauna dao krila crveno-belima i odveo ih do pobede. Američki dvojac je blistao na terenu.