Zvezda sigurna na gostovanju Inđiji

0

Još jedna pobjeda i titula je Zvezdina! Serijal mučenja u duelima sa Inđijom, igrači Dejana Stankovića prekinulu su današnjom dominacijom moći u srcu Srema i došli nadomak osvajanja 32. titule šampiona Srbije. Crveno-bijeli su, sa ofanzivnom, ali izmješanom postavom, pokazali autoritet najbolje ekipe u državi i napunili mrežu čete Gorana Milojevića. Crvena zvijezda je praktično riješila pitanje pobjednika za 22. minuta, koliko je bilo potrebno Veljku Nikoliću i Milanu Pavkovu da postignu tri gola… Ostalo je bilo rutinsko završavanje posle, mada će Dejan Stanković biti jako zadovoljan kompletnim utiskom – 5:1.

Ne samo zbog jedne od najubedljivijih pobjeda u sezoni, već činjenice da je italijanski ofanzivni vezista Filipo Falko ponovo pokazao da bi mogao da postane igrač koji stalno pravi razliku. Bivši član Lečea je brojnim uspješnim dodavanjima sekao kao mačem odbrambene linije domaćeg tima, na kraju uspio da postigne i pogodak posle asistencije Gajića. Tačku na odličnu prvenstvenu godinu tim Dejana Stankovića može da stavi u četvrtak, kada će na najvećem srpskom stadionu gostovati Vojvodina.

Bildovala je Crvena zvezda samopouzdanje, ali i statistiku. Petardom u mreži Inđije crveno-bijeli su se približili koti od 100 postignutih golova i klupskom rekordu. Momente nadahnuća imali su Milan Pavkov (dvostruki strelac), Veljko Nikolić, Milan Gajić koji je upisao osmu asistenciju.

Iako je titula jako, jako blizu, imao je trener Crvene zvezde Dejan Stanković mnogo skrivenih motiva uoči utakmice sa Inđijom. Tim iz sremske ravnice bio je za crveno-bijele, u vrijeme Stankovićevog mandata, prava „babaroga, etalon nezgodonog rivala. Takođe, šampion kao da je želio da širokom auditorijumu pokaže da je pređivljavanje protiv Radnika, u okviru polufinala Kupa Srbije, bila posledica slabog dana.

Znajući da ga čeka tvrd i skraćen teren u Inđiji, trener crveno-bijelih Dejan Stanković odlučio je da zapuca iz svih oružja. I izabere drugačiju strategiju. Nisu crveno-bijeli umirali u pasovima, ali su čestim dizanjem lopte na Falčinelija i Pavkova želeli da skrate potencijalne muke. I uspjeli su, pošto je prvi šut u okvir gola bio onaj pravi. Nikolić se izborio za posed, poveo loptu i sa 17 metara, lijepim udarcem, naterao Jovičića na kapitulaciju.

Postava sa dvojicom klasičnih napadača u izlog je stavila i tehničke mogućnosti Filipa Falka. Hteo je Italijan da se iskupi za promašeni penal protiv Radnika i bio, uz Veljka Nikolića, režiser svih akcija crveno-bijelih. Prisutna sa svih strana odbrana Inđije je pravila mnogo neiznuđenih grešaka. Kao iskusni štoper Škorić koji je igranjem rukom u svom šesnetercu pokrenuo lavinu Milana Pavkova.

Za dva minuta, snažni napadač je postigao dva gola i pečatirao utakmicu posle svega 22 minuta. Djelovala je Crvena zvezda prilično sigurno, željevši svima da pokaže čime sve raspolaže i u odsustvu Kange, Bena, Katija i najboljeg igrača sezone Mirka Ivanića.

Imala je i Inđija svoje trenutke, ali svako otvaranje bilo je kažnjeno. Kao u finišu prvog poluvremena kada je posle tranzicije u režiji Veljka Nikolića i asistencije Milana Gajića, lijevom nogom pogodio Falko.

Vidjelo se da će Crvena zvezda sa pola gasa igrati u nastavku, kako bi štedjela snagu za finiš sezone i nastojanje da titulu ukrasi sa 100 postignutih golova. Inđija je čak imala veći posjed u uvodnom delu drugog dijela sezone, ali je ponovo Crvena zvezda stigla do gola. Upisao se i Falčineli, nakon lijepog otkrivanja.

Inđija je posle silnih izmjena Dejana Stankovića popravila utisak, bila čak i bolja u pojedinim momentima. I zaslužili su domaći pogodak posle faula nad Bastajićem i sigurno izvedenog jedanesterca.