Na utakmici protiv Novog Pazara, koja je na programu 9. maja, Crvena zvezda će obilježiti 40 godina bratstva sa Olimpijakosom.

„Veza između beogradskih i pirejskih crveno-bijelih traje još od 1986. godine, kada su navijači Olimpijakosa zajedno sa Zvezdinim pristalicama bodrili naš tim na utakmici protiv Panatinaikosa u Atini. Od tog trenutka, prijateljstvo je vremenom preraslo u jedno od najpoznatijih navijačkih bratstava u Evropi.

Poseban značaj u istoriji odnosa dva kluba ima i 1994. godina, kada je Olimpijakos bio prvi tim koji je gostovao na stadionu ‘Rajko Mitić’ nakon djelimičnog ukidanja međunarodnih sankcija. Taj događaj dodatno je učvrstio već snažne veze između dva kluba i njihovih navijača.

Tokom decenija, zajedništvo je postalo prepoznatljivo kroz brojne simbole i poruke. Slogan ‘Pravoslavna braća’ oslikava duboku povezanost koja prevazilazi sport, a zastave Olimpijakosa na Marakani, kao i Crvene zvezde na tribinama u Pireju, svjedoče o uzajamnom poštovanju i podršci.

Crvena zvezda ovim putem poziva sve navijače da ispune tribine stadiona ‘Rajko Mitić’ i svojim prisustvom uveličaju obilježavanje četiri decenije bratstva koje ne poznaje granice“, navodi se na sajtu Crvene zvezde.

Tagovi