Zvezda prekinula crni niz

0

Košarkaši Crvene zvezde konačno su prekinuli niz od šest vezanih poraza u Evroligi. U Beogradskoj areni savladana je ekipa Virtusa iz Bolonje, 94:79.

Od početka je bila rezultatska klackalica. Nijedan tim nije uspio da se odvoji na više od pet poena razlike koliko je u tri navrata bilo u korist Virtusa. Utisak je da su Italijani konstantno imali neku minimalnu prednost, a da je Zvezda jurila zaostatak.

Sve do posljednjih par sekundi prvog poluvremena kada su Majk Tobi i Miloš Teodosić povukli trojkama crveno-bijele ka šest poena viška, 48:42, što je ujedno bila najveća razlika bilo kog tima u prvom poluvremenu, a i konačan rezultat nakon 20 minuta igre.

Dobro su momci Janisa Sferopulosa otvorili treću dionicu, a poslije minut i po igre poenima Nemanje Nedovića po prvi put su otišli na +10 (54:44). Na krilima Ifea Lundberga Virtus se vrlo brzo vratio u egal, 61:61. Zvezda je uzvratila serijom 11:0 kojom su ponovo otišli na dvocifrenu prednost (72:61), a seriju je na 50 sekundi do kraja treće četvrtine sa linije penala prekinuo Tornike Šengelija sa pogođena dva slobodna bacanja. U posljednjih 10 minuta igre ušlo se sa vođstvom Zvezde, 74:65.

Ipak, nije imao Virtus formulu kako da se vrati u ovaj meč. Najbliže što su prišli u četvrtoj dionici bilo je na 79:73. Međutim, Zvezda je do kraja napravila seriju 15:6 i tako potpuno prelomila ovaj meč.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Nedović sa 25 poena. Pratio ga je Džoel Bolomboj sa 15, a dvocifreni su bili još Dejan Davidovac, Miloš Teodosić (po 11 poena) i Luka Mitrović sa 10 poena.

Kod Virtusa standardno najbolji Tornike Šengelija koji je meč okončao sa 25 ubačnih poena. Ife Lundberg je bio drugi najefikasniji sa 15 poena, a dvocifren je bio još i Marko Belineli (14 poena).