Zvezda „petardom“ uplašila Radnički

0

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Radnički iz Kragujevca 5:0 (2:0) u 26. kolu Superlige Srbije.

Igrao se 10. minut susreta, kada je Stamenić na centaršut Kange spretno regaovao na drugoj stativi i doveo crveno-bele do prednosti.

Posle prvog gola usledila je potpuna incijativa domaće ekipe, kojoj je samo 10 minuta bilo potrebno da duplira prednost.

Mijailović je centrirao u kazneni prostor, gde se sjajno snašao Ndiaje i petom postigao gol sa peterca za 2:0.

To je bio rezultat prvog dijela, a početkom drugog poluvremena Radnički je ušao u nove probleme, pošto je kapiten Simović brzo zaradio dva žuta kartona i isključenje.

Odmah je to Zvezda znala da iskoristi, pa je u 50. minut Ndiaje drugim golom poveđao rezulatat na 3:0.

Zvezdina incijativa i brojčana prednost došle su do izražaja i u 68. minutu, kada se u strijelce upisao i Hvang, a konačan rezultat postavio je Katai u 76. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 65 bodova, Partizan drugi sa 61, a Radnički je ostao na četvrom mjestu sa 41 bodom.