Zvezda odradila posao i sjutra napada četvrtu Žućkovu ljevicu u nizu

0

Prvi finalista ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća je branilac trofeja, ekipa Crvene zvezde koja je večeras u niškom “Čairu“, u prvom polufinalu ubjedljivo savladala najprijatnije iznenađenje takmičenja, ekipu Čačka 94 sa 87:52.

Crveno-bijeli sada čekaju ime protivnika u sjutrašnjem finalu, a to će biti bolji iz duela Partizana i Vojvodine koji počinje u 21 čas.

Osim ubjedljive pobjede, Zvezdinog trenera Sferopulosa može da raduje i povratak na teren oporavljenih Lazića i Teodosića koji će biti spremni i za finale.

Iako je Zvezdina pobjeda rezultatski veoma ubjedljiva, Čačani su pružili odličan otpor u prvom poluvremenu.

Počelo je trojkom Nedovića za startnih 3:0 u korist Crvene zvezde, ali crveno-bijeli u naredna četiri minuta nisu upisali nijedan poen, što je ekipa Čačka 94, predvođena Dodićem i Gašićem, iskoristila da napravi svoju seriju 7:0 i povede sa 7:3.

Bio je veoma ljut na svoje igrače trener Joanis Sferopulos u tim trenucima, ne sjećamo se da smo ga vidjeli tako ljutog od kada je preuzeo crveno-bijele i od tog njegovog tajm-auta Zvezda je počela da dolazi do svoje igre.

Gedraitis je tek sredinom prve dionice prekinuo tu seriju Čačana, ali Zvezda do kraja prve četvrtine nije uspjela da napravi preokret, već samo da stigne do izjednačenja poenima Dalibora Ilića u poslednjoj sekundi prvog kvartala – 15:15.

Čačani su početkom druge četvrtine ponovo poveli sa četiri poena razlike, poenima Pešakovuća i Pulijama, ali onda je uslijedila sjajna minijatura Luke Mitrovića koji vezuje osam svojih poena i donosi preokret Zvezdi.

Problem za Zvezdu bio je šut za tri poena, pogotovo za oporavljenog kapitena Branka Lazića koji je u prvom poluvremenu šutirao 0/4 za tri, a Zvezda je ukupno sve do završnice druge četvrtine imala 2/16 u šutu van linije 6.75.

Ali, tu blokadu je najprije probio Jago, pa onda i Davidovac sa još dvije trojke i Zvezda na poluvrijeme odlazi uz dvocifrenu prednost – 35:23.

Davidovac je i drugo poluvreme otvorio svojim poenima, razigrao se i ostatak tima, pa je Zvezda ekspresno stigla i do dvadesetak poena razlike – 45:24.

Kako se razlika uvećavala, otpor Čačana je postajao sve slabiji i do kraja treće dionice razlika je dostigla i “plus 29“ u korist crveno-bijelih.

Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Zvezda dobiti ovaj meč, a finiš meča obilježio je Zvezdin debitant Andrej Kostić, koji je priključen iz juniorskog tima i koji je za sedam minuta u igri upisao sedam poena.

Luka Mitrović sa 15 i Dalibor Ilić sa 13 poena na kraju najefikasniji u Zvezdi, Nedović je upisao 11.

Kod Čačana jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Lakić sa 11 poena.